Skubus automobilio pardavimas – kaip parduoti greičiausiai?

Publikuotas: 2022 m. kovo 22 d.
665
Skubus automobilio pardavimas – kaip parduoti greičiausiai?
/shutterstock.com nuotr./

Jeigu turite nenaudojamą, nebereikalingą automobilį, kurį norite parduoti, jums tikriausiai bus aktualu žinoti, kaip būtų galima jį parduoti greičiausiai. Niekas nenori mėnesių mėnesius laukti, kol atsiras tinkamas pirkėjas arba bent kol pavyks gauti pakankamai pasiūlymų. Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausius pardavimo būdus bei jų pagrindinius trūkumus ir pasistengsime palyginti, kuriuo būdu galbūt pavyktų parduoti greičiausiai.

Pardavimas per įprastus skelbimus – rezultatas dažnai nuo jūsų nepriklauso

Skelbimų portalai yra populiariausios platformos ieškantiems automobilių ir juos parduodantiems. Tačiau toks didelis populiarumas tikrai nereiškia, kad šis būdas neturi savų trūkumų.
Visų pirma – dideliame skelbimų sraute, pardavėjui yra daug sunkiau išsiskirti. Norėdami gauti daugiau dėmesio iš pirkėjų, turite pirkti skelbimo iškėlimą, labai smarkiai nužeminti kainą arba turėti pasiūlyti visiškai išskirtinę transporto priemonę, su neeiline komplektacija arba kitomis, nestandartinėmis savybėmis. Bet ką daryti, jeigu jūsų automobilio komplektacija yra daugiau-mažiau standartinė, o modelis ir markė taip pat iš tų, kurie Lietuvos keliuose matomi dažnai?
Net, jeigu jūsų kaina nebus išskirtinai žema, susidomėjimo turbūt, kad sulauksite. Tačiau tie skambučiai gali būti įkyrių derybininkų, atvykę pirkėjai gaišins jūsų laiką, nes net nebus nusiteikę pirkti už skelbime nurodytą kainą. Tuo atveju, kai pardavimas nėra pagrindinis darbas, pardavimas per skelbimus būna tikra laiko gaišatis. Na, o taip pat - per kiek laiko pavyks parduoti – neaišku. Net ir geros būklės, rinkos kaina parduodami automobiliai, gali paprasčiausiai praslysti pirkėjams pro akis arba nesulaukti tokio dėmesio, kokio iš tiesų nusipelnė.


Pardavimas supirkėjams – greita, tačiau negarantuoja atitinkamos kainos

Turbūt jums taip pat teko girdėti apie tokią paslaugą, kaip automobilių supirkimas. Jeigu pardavėjas galvoja, ką daryti, jei “Parduodu automobilį skubiai“, tuomet bent apsvarstyti supirkimą apsimoka. Tačiau ši paslauga egzistuoja dažniausiai su tuo tikslu, kad savininkai, kurių transporto priemonės – prastos būklės, su defektais arba visiškas metalo laužas, turėtų opciją nekelti skelbimo, negaišti laiko ardant dalimis ir tiesiog greitai parduotų.
Kadangi supirkėjų verslo modelis atsiremia į tai, kad didžiausia nauda pasiekiama sudarant kuo daugiau sandorių, supirkėjai pasiūlys nupirkti automobilį tą pačią arba jau kitą darbo dieną. Jie net atvyks į jūsų vietą, patys pasirūpins transportavimu. Tačiau, pasiūlyta kaina gali būti 20, 30, 40 ar net 50% mažesnė už realią rinkos vertę. Visgi, jeigu norite parduoti nebevažiuojantį, smarkiai daužtą automobilį arba transporto priemonė tinkama tik dalims, supirkėjai bus, ko gero greičiausias kelias atsikratyti automobiliu. Finansinė nauda bus mažesnė, tačiau sandorį sudarysite greitai.


Pardavimas aukcione – ko gero aukso viduriukas

Lietuvoje sparčiai populiarėja automobilių aukcionai. Tai – puikus būdas parduoti norimą automobilį greitai. Dešimtys aukcionų vyksta vienu metu. Prisijungę pirkėjai gali rasti automobilį, kurio aukcionas baigsis po kelių valandų ar kelių dienų. Aukcionuose nėra tokios perkrovos, kurią dažnai galima rasti skelbimų portaluose. Čia pirkėjams daug lengviau rasti tai, kas juos domina ir įsiminti patikusius skelbimus.
Radus gerą variantą, pirkėjai atlieka statymus, o aukcionui pasibaigus – laimi didžiausią statymą atlikęs pirkėjas. Visgi, jeigu nepasiekta minimali pardavėjo nurodyta suma (rezervinė), pardavėjui nebūtinai apsimoka parduoti. Tokiu atveju pats pardavėjas sprendžia ar sudaryti, ar nesudaryti sandorį.
Pirkėjai aukcionuose ieško ne tik kasdienių automobilių. Jie čia tikisi rasti ir transporto priemones, kurios bus puikus „projektas“ arba dairosi neeilinių markių, retų modelių, išskirtinių komplektacijų. Vertinant privalumus ir trūkumus, aukcionas yra bene universaliausias būdas parduoti ar įsigyti automobilį. Tai – greita ir paprasta.


Patarimai, norintiems parduoti greičiau

Užuot skubotai publikuojant nepatrauklų skelbimą arba priimant nenaudingą sandorį iš supirkėjų, skirkite bent šiek tiek laiko pasiruošimui. Pakanka vos kelių valandų ar vienos dienos, kad galėtumėte paruošti auto pardavimui. Mes pasidalinsime patarimais, kurie būtų aktualūs norintiems savo transporto priemonę parduoti greičiau.

  • Nuvežkite automobilį į švaros centrą arba savomis jėgomis kruopščiai išvalykite saloną bei nuplaukite išorę. Švaraus automobilio nuotraukos pritrauks daugiau dėmesio.
  • Jeigu žinote kaip, išspręskite smulkius kosmetinius bei techninius defektus (pvz., filtro pakeitimas, daviklių pakeitimas, plastmasinių detalių pakeitimas, lempučių pakeitimas).
  • Talpinant skelbimą nerašykite „parduodu automobilį skubiai“. Geriau visai neminėkite savo skubos. Taip pritrauksite spaudimą jums kelti bandysiančių pirkėjų. Jeigu skelbimą patalpinsite į aukcioną, dėmesio ir taip sulauksite greitai.
  • Prieš pardavimą peržiūrėkite dokumentus ir aiškiai žinokite ar automobilis turi TA, draudimą ir kitus dokumentus bei kiek laiko jie galioja.
  • Nutraukite KASKO draudimą (jeigu yra).
  • Iš karto paruoškite pirkimo-pardavimo sutartį, užpildydami savo duomenis joje (bent 2-3 egz.).