Geriausias pirmas automobilis – 2023 metų gidas

Publikuotas: 2023 m. balandžio 25 d.
2521
Geriausias pirmas automobilis – 2023 metų gidas

Jei esate nauji vairuotojai arba tik ruošiatės jais tapti ir ieškote savo pirmojo automobilio, tikriausiai susiduriate su sunkumais renkantis.
Ieškant savo pirmojo, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių – kainos, biudžeto, patikimumo, jūsų įpročių, jūsų maršrutų ir ne tik. Šis straipsnis bus kaip gidas, kuris galėtų padėti jums rasti jūsų poreikius atitinkantį automobilį 2023 metams. Kai kuriuos iš jų bus galima įsigyti ir autoa.lt aukcionuose!
Pamėginkime pažiūrėti ar tai – hečbekas, erdvus sedanas, universalas, o gal visureigis?


Kokie svarbiausi faktoriai?

Prieš perkant ir ieškant, dar reikėtų apsibrėžti savo norus, lūkesčius, ribas ir galimybes.

Biudžetas ir pirkimo būdas
Naujo vairuotojo biudžetas greičiausiai yra ribotas. Svarbu atsižvelgti į pirkimo kainą, taršos ir kitus mokesčius, taip pat į nuolatines išlaidas, pavyzdžiui, degalus, draudimą ir techninę priežiūrą.
Pirmą automobilį pirkite be įsiskolinimų. Nėra įžvalgu įsipareigoti automobiliui dar nežinant, kokia bus jūsų patirtis. Galbūt pamatysite, jog reikia erdvesnio, galbūt staigiai pasikeis aplinkybės (sukursite šeimą ar pakeisite gyvenamą vietą) arba susirasite darbą ir galėsite sau leisti daug geresnį. Nebent tikrai žinote, ko reikia ir norite, pirkite tik iš santaupų.

Kuro sąnaudos
Kaip pirmam vairuotojui – kuo jos mažesnės, tuo geriau. Vairavimo malonumui tenkinti palikite antrąjį ar trečiąjį automobilį.

Saugumas
Pradedantysis vairuotojas turėtų įvertinti praslydimo kontrolės, gerų stabdžių ir kitų saugos sistemų privalumus. Tai padės išvengti nemalonių incidentų. Juk draudimas jaunam vairuotojui yra labai brangus.

Patikimumas
Nors kitiems bus juokinga, kad jūsų automobilis nuolat genda, jūsų piniginė tikrai dėl to nesidžiaugs. Jau geriau pasirinkti kažką nuobodesnio, bet patikimesnio, negu kiekvieną kartą į banko sąskaitą žiūrėti su ašaromis akyse.


Keletas modelių, kuriuos galite rinktis

Tokių sąrašas yra tikrai ilgas. Entuziastai ir benzingalviai tikriausiai galvoja apie 3 serijos BMW, Honda Civic (pageidautina su V-TEC), VW Golf su galingesniu varikliu ir ne tik.
Visgi, kaip pirmąjį automobilį galima rinktis ir visiškai kitokį variantą. Turime patarimų dėl patikimesnių ir daugiau naudos suteiksiančių modelių.

 

  • Ford Focus – gana smagiai vairuojamas praktiškas hečbekas turi viską, ko norėtųsi iš pirmojo automobilio;
    Audi A3 – kiek labiau prabangus pasirinkimas, bet radus gerą variantą tikrai nesijausite nusivylę. Juose daug komforto įrangos, galima rasti ir tikrai galingesnių variklių;
  • Toyota Corolla / Auris – čia galite rasti ir hibridą, kuris džiugins mažomis kuro sąnaudomis mieste. Tai nedidelis, praktiškas hečbekas, puikiai tinkantis trumpoms ir vidutinio atstumo kelionėms.
  • VW Polo – mažas, bet pakankamai ekonomiškas ir lengvai prisijaukinamas automobilis.

Kaip išsirinkti geriausią pirmą naudotą automobilį 2023 metais? Patarimai prieš perkant

Pirmojo automobilio pirkimas gali būti didelis įvykis. Dėl to lengva pridaryti klaidingų išvadų ir nepriimti sau geriausio sprendimo. Tačiau tinkamai pasiruošę galite rasti puikų automobilį, atitinkantį jūsų poreikius ir biudžetą.
Prieš pirkdami atlikite rinkos ir kainų tyrimą. Peržiūrėkite atsiliepimus internete, paklauskite draugų ir šeimos narių rekomendacijų ir pasivaikščiokite po aikšteles, atsisėskite į kelių modelių vidų, kad suprastumėte, ko norisi.
Kai jau atvyksite prie dominančio varianto, prieš pasirašydami pirkti, visada leiskitės į bandomąjį važiavimą. Taip turėsite galimybę išbandyti automobilio valdymą, patogumą ir funkcijas bei įsitikinti, kad nėra jokių rimtų problemų, kurios jaučiasi sėdus už vairo.
Prieš pateikdami pasiūlymą, patikrinkite transporto priemonės istorijos ataskaitą, kad įsitikintumėte, jog automobilis nebuvo patekęs į avariją, nebuvo remontuotas ar apgadintas. Šią informaciją galite gauti naudodamiesi CarVertical.
Jeigu pirkinys – rimtas, pasvarstykite galimybę vežti perkamą auto į servisą, kad meistrai galėtų atlikti profesionalią apžiūrą. Rimtas problemas kartais nustatyti įmanoma tik su diagnostika.
Vadovaudamiesi šiais patarimais ir neskubėdami ieškoti tikrai rasite sau tinkamą modelį 2023 metais!

 Susiję straipsniai: