Naudotas pikapas Lietuvoje – ar apsimoka pirkti?

Publikuotas: 2023 m. balandžio 7 d.
3218
Naudotas pikapas Lietuvoje – ar apsimoka pirkti?

Na, o kadangi į Lietuvą jų iš JAV atvyksta vis daugiau bei net Europiečių gamintojai imasi siūlyti tokius savo modelių gamoje, manome, kad pats laikas apie tai pakalbėti plačiau.
Pikapai yra populiarus pasirinkimas vairuotojams, kuriems reikia transporto priemonės, galinčios vežti sunkius krovinius, važiuoti bekele, žvyru ar per kliūtis ir vilkti priekabas/krovinius. Tačiau šios transporto priemonės – kaip sunkvežimiai, ganėtinai brangios. Todėl reikia pasiryžti rimtai investicijai.
Tačiau ar tikrai verta aukcione autoa.lt ar iš kitų pardavėjų pirkti naudotą pikapą Lietuvoje? Šiame straipsnyje aptarsime tokio sprendimo privalumus ir trūkumus.


Naudoti pikapai - privalumai

Pikapas paprastai kuriamas, kad būtų darbinis arkliukas. Dirbantiems statybose, vežiojantiems krovinius ar turintiems ūkį tai gali būti puikus pasirinkimas. Nors Lietuvoje dėl permainingo klimato, pikapo priekaba ir turėtų būti uždengta kone pusę metų, yra ir daug privalumų, kuriuos galima įžvelgti.

Galima vežti labai daug
Tai – idealus variantas norintiems daugiau komforto ir panašiai vietos transportavimui, kaip iš furgono. Pikapas turėtų būti kiek brangesnis, tačiau su juo galima ir keliauti daug patogiau ir yra daugiau sėdimų vietų.

Pajėgus dyzelinis variklis
Skirtingai nei europietiški furgonai (iki 3,5 t), pikapai iš JAV turės didžiulius dyzelinius agregatus, pvz.,

  •  6,6 l Duramax V8 dyzelis iš Chevrolet Silverado – 365 – 397 AG, 895 – 1037 Nm;
  •  6,7 l Cummins I6 dyzelis iš Dodge RAM 2500/3500 – 385 AG, 1152 – 1261 Nm;
  •  3,0 l PowerStroke V6 dyzelis iš Ford F150 – 250 AG, 597 Nm.

Tad net ir amerikiečiams mažesnio darbinio tūrio varikliai siūlo didelį sukimo momentą, o galingieji šešialitriai dyzeliai turi sunkvežimo vertą sukimo momentą.

Didesnė perpardavimo vertė
Pikapai – retenybė Lietuvoje (vis dar). Gerai prižiūrėtas tokio kėbulo automobilis bus parduodamas didesne kaina, nes susidomėję neturės daug kitų analogų. Jau dabar galite įkelti savo automobilį į aukcioną ir pažiūrėti ar bus pasiekta jūsų norima suma!
Jei nepavyks jos pasiekti, galėsite ir neparduoti. Pabandyti galima nemokamai.


Į ką kreipti dėmesį jei perku pikapą iš JAV?

Nors naudoto pikapo pirkimas gali būti laikomas protinga investicija, kadangi dauguma jų į Lietuvą atvyks iš JAV, svarbu atidžiai apsvarstyti savo galimybes ir pasidomėti prieš perkant.
Prieš perkant naudotą pikapą svarbu apsvarstyti, kaip ir kur jį naudosite. Jei tai bus darbai objekte, nuotykiai bekelėje, galbūt vertėtų rinktis didesnį variklį turinčius modelius. Kita vertus, jei sunkvežimį daugiausia naudosite kasdieniam važinėjimui į darbą ar lengvam krovinių gabenimui, rinktis galima ir benziną arba ekonomiškesnį dyzelį.
Nepamirškite, kad dėl to, jog pikapai yra gan reti, jų remontas nebūtinai bus iš pigiausių ar lengviausių. Susiraskite patikimus partnerius remontui, jei jau gabensite tokį sunkvežimį iš anapus Atlanto.
Kokie naudotų pikapų modeliai einamiausi Lietuvoje?


Ford RangerFord Ranger yra populiarus, į Europos rinką orientuoto vidutinio dydžio pikapas, pritaikytas Europos keliams ir rūpesčiams. Dėka tvirtos kėbulo ir pakankamai komfortiško interjero jis yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems reikia sunkvežimio darbui, suteikiančio galimybę ir šiek tiek pakeliauti.

Toyota TundraToyota Hilux yra universalus ir patvarus pikapas, garsėjantis patikimumu ir bekelės galimybėmis. Juk su modifikuotu Hilux eilę metų Dakaro ralyje dalyvauja ralio asas B.Vanagas. Tai Tundra – Hilux alternatyva anapus Atlanto. Ji – gerokai didesnė ir turi didesnius motorus, tad nėra tokia ekonomiška. Visgi, dėl to, kad tai Toyota, Tundra mėgstama, kaip pakankamai prieinamas, patikimas pikapas.

Nissan NavaraNissan Navara yra galingas ir pajėgus pikapas, galintis gerai vilkti krovinius. Kadangi tai yra Europinei rinkai pritaikytas modelis, jo aptarnavimas ir išlaikymas neprivalo būti labai brangus. Visgi galia ir komfortu jis ženkliai nusileidžia savo alternatyvoms iš JAV.

Dodge RAMTai yra didelis pikapas su įspūdinga galia. Visgi net ir daug vilkti galintys modeliai išsiskiria erdviu ir komfortišku salonu. Kol velkate krovinį salone galėsite mėgautis puikia garso sistema, nebloga garso izoliacija, maloniu automatinės greičių dėžės darbu, patogiomis, minkštomis sėdynėmis. Opel, Fiat ar Renault furgonas to tikrai nepasiūlys...

Neišvengiami minusai, su kuriais susiduria pikapų šeimininkai

Nors pikapo įsigijimas gali vilioti dėl privalumų, reikia nepamiršti ir kai kurių galimų sunkumų/problemų, kas aktualu Lietuvoje.

Brangus kuras
Didelis, sunkus sunkvežimis. Jis tikrai nėra ekonomiškas. Bet kokiame kelyje kuro suvartojimas (ypač – mieste) yra labai didelis. JAV (kur eksploatuojama daugiausiai pikapų) benzinas yra pigesnis (beveik visose valstijose), o dyzelis – taip pat. Dėl to kuro sąnaudos ir draudimas tikrai atsieis brangiau.

Parkavimas
Klaipėdos, Vilniaus ar Kauno senamiestis? Ko gero teks apie juos pamiršti. Net ir prekybos centro aikštelėje teks parkuoti nuošaliau, jei nesinori gauti baudos arba piktų kitų vairuotojų žvilgsnių.
Net ir kai kuriuose garažuose pikapą priparkuoti nebūtinai bus paprasta. Daug keblumų kels ir manevravimas. Būtina į tai atsižvelgti. Infrastruktūra Lietuvoje paprasčiausiai nėra itin pritaikyta tokiam transportui.


Išlaikymo ir priežiūros vargai
Nors pikapai yra žinomi dėl savo patvarumo ir patikimumo bei to, kad su jais galima įveikinėti šimtus tūkstančių kilometrų, pagalvokite apie savitarnos plovimą, dažymą, kitus remonto darbus. Visa tai bus sudėtingiau, reikalaus daugiau laiko ir pastangų. Jums tai turi būti verta.

Apibendrinimas

Naudoto pikapo pirkimas Lietuvoje gali būti protingas ir praktiškas pasirinkimas tiems, kuriems reikia vežti krovinius, judėti bekele, turėti laisvę atlikti darbus. Įvertinę privalumus ir trūkumus galite ir autoa.lt rasti geriausiai jūsų poreikius ir biudžetą atitinkantį pikapą.
Tinkamai prižiūrimas jis turėtų tarnauti ilgus metus.


Nuotraukų šaltinis: Wikipedia, Wikimedia CommonsSusiję straipsniai: