Skelbimai vs aukcionai – palyginimas pardavėjams

Publikuotas: 2023 m. vasario 10 d.
1134
Skelbimai vs aukcionai – palyginimas pardavėjams

Šiame straipsnyje aptarsime dviejų labai populiarių pardavimo būdų - automobilių skelbimų ir aukcionų privalumus ir trūkumus. Kiekvienas nori kuo greičiau ir už kuo geresnę kainą parduoti savo transporto priemonę, tačiau kaip žinoti, koks metodas tam tinka labiausiai?

Skelbimai – apžvalga pardavėjams (pliusai ir minusai)
Jeigu vertinsime prekybos apimtis, tai skelbimai valdo didžiausią prekybos naudotais automobiliais rinkos dalį. Tačiau populiarumas ir kokybė nebūtinai žengia koja kojon, tad nėra garantijos, kad tai bus patogiausias arba efektyviausias būdas visiems pardavimams.
Čia plačiau apžvelgsime, kaip automobilių skelbimai veikia pardavėjams, kokie yra šio pardavimo būdo privalumai ir trūkumai ir ko reikia nepamiršti, kad jūsų automobilio skelbimas būtų sėkmingas.


Privalumai
Parduoti automobilį per skelbimus yra paprasčiau nei daugeliu kitų būdų. Parduodamą automobilį galite talpinti įvairiose svetainėse bei dalintis soc. tinkluose, pavyzdžiui, Facebook grupėse, savo profilyje per Instagram, TikTok ir ne tik. Patogu matyti, kiek žmonių peržiūrėjo jūsų skelbimą, kiek jį išsisaugojo, galite nurodyti kontaktus ir gauti užklausas. Be to, galite matyti visą informaciją iš kitų pardavėjų, tad kai kada praverčia ir šioks toks copy – paste. Patinkančią kito skelbimo aprašymo dalį ar nuotraukas galite panaudoti kaip įkvėpimą, o ir apie kainas nereikia daug galvoti – visus duomenis matote sau prieš akis.

Skelbimo paruošimo procesas
Norėdami įkelti savo automobilio skelbimą, paprastai turėsite pateikti išsamų automobilio aprašymą bei nurodyti svarbiausią informaciją, įskaitant jo markę ir modelį, metus, ridą ir visas svarbias savybes.
Taip pat reikia įkelti aukštos kokybės automobilio nuotraukas, įskaitant interjero bei išorės. Po ranka turėkite ir susijusius dokumentus, pavyzdžiui, tech. pasą, registracijos liudijimą, draudimo polisą, aktualius remonto išrašus. Nuasmenintų dokumentų nuotraukas taip pat verta pateikti, tai gali padidinti potencialaus pirkėjo pasitikėjimą.
Skelbimo įkėlimas - tai nesudėtingas ir pakankamai nebrangus procesas. Galima mokėti papildomai, jeigu norite, kad jūsų skelbimas būtų iškeltas ir matomas pirmiau nei kitų.


Pardavimo procesas
Kadangi skelbime nurodysite savo kontaktus, su jumis susisieks potencialūs pirkėjai ir atvyks apžiūroms. Kada sutarsite su pirkėju, reikia sudaryti pirkimo – pardavimo sutartį, sulaukti lėšų (pavedimas iš asmens arba lizingo bendrovės, jeigu sutinkate parduoti išsimokėtinai), atlikti visus formalumus ir galima perleisti automobilį. Po to nepamirškite skelbimo pašalinti, kad nesulauktumėte bereikalingų skambučių...

Pliusai
Pliusai parduodant automobilį skelbimuose:
Patogumas – įkelti skelbimą ir jį administruoti tikrai nėra sudėtinga. Be to, tai nėra brangu;
Didelė auditorija – šimtai tūkstančių potencialių pirkėjų naudojasi skelbimų portalais, todėl jūsų automobilio skelbimas tikrai pasieks didelę auditoriją;
Kontrolė – pardavinėdami automobilį per skelbimą galite visiškai kontroliuoti procesą nuo pradžios iki pabaigos. Dėl kainos galite derėtis tiesiogiai su pirkėju, nebūtini tarpininkai, nenorite – neparduodate.

Minusai
Nepaisant privalumų, yra ir trūkumų:
Didelė konkurencija – tam tikruose segmentuose konkurencinė kova yra labai didelė, tad tam, kad skelbimas išsiskirtų reikia daug pastangų.
Atsakomybė ir laiko sąnaudos - jūs esate visiškai atsakingi už pardavimo procesą, įskaitant derybas dėl kainos, apžiūrų ir bandomųjų važiavimų organizavimą bei nuosavybės teisės perdavimą. Jums paskambina pirkėjas – jūs turite vykti į vietą, tad galima susidurti su įtampa.
-  Pirkėjai su nevienodomis intencijomis – skambinti gali ir rimti pirkėjai, ir tokie, kurie švaistys jūsų laiką. Kaip atskirti? Deja, tokios technologijos dar nepavyko atrasti...


Aukcionas – apžvalga pardavėjams (pliusai ir minusai)
Automobilių aukcionai yra vis populiaresnis būdas parduoti automobilius daugeliui asmenų ir prekiautojų. Vienas žinomiausių automobilių aukcionų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse yra autoa.lt. Ši platforma siūlo puikias galimybes parduoti automobilį, nes tai patogus ir efektyvus būdas pasiekti didelę potencialių pirkėjų auditoriją.

Privalumai
Aukciono patalpinimas yra nemokamas ir tuo šis būdas labai skiriasi nuo kitų bei gali būti laikomas pranašesniu! 
Be to, jūs patys galite pasirinkti minimalią rezervinę sumą, tad, jeigu statymai jos nepasiekia, transporto priemonės galima ir neparduoti. Dėl to nuspręsti galima po aukciono pabaigos. 
Bet kokiu atveju – informaciją čia užtenka supildyti vieną kartą. Nebūtina kelti telefoną kiekvienam skambinančiam ar skubėti į apžiūrą pačiu nepatogiausiu laiku. Pakanka tik po laimėto aukciono susitarti su pirkėju, sumokėti mokesčius ir susitvarkyti dokumentus.
Iš laiko sąnaudų pusės aukcionas autoa.lt tikrai reikalauja daug mažiau pastangų. Autoa.lt taip pat suteikia pirkėjams ir pardavėjams saugią automobilių pirkimo ir pardavimo platformą. Svetainėje galioja griežtos taisyklės ir reglamentai, kuriais siekiama užtikrinti skaidrų ir teisingą aukciono procesą.


Pardavimas per aukcioną
Pirmiausiai siūlome susipažinti su čia esančia informacija apie pardavimo procesą.
Viskas vyksta ganėtinai paprastai. Norėdami pradėti aukciono procesą, pardavėjai pirmiausia turi patalpinti skelbimą. Tai reiškia, kad reikia sukurti išsamų automobilio sąrašą, padaryti nuotraukas, pasiruošti dokumentus bei pagalvoti apie pardavimo kainą.
Paskelbus aukcioną, potencialūs pirkėjai pradeda daryti statymus ir varžosi tarpusavyje. Aukcionas trunka nustatytą laiką.
Aukciono pabaigoje automobilį laimi didžiausią kainą pasiūlęs pirkėjas. Tiesa, kaip minėjome, jeigu rezervo suma nepasiekta – jūs patys sprendžiate parduoti ar ne!

Pliusai
Pliusai parduodant automobilį aukcione:
Nereikia mokėti už skelbimą ar pardavimą;
Nereikia gaišti laiko;
Jus saugo patikima ir skaidri platforma;
Paprasta patalpinti skelbimą.
Minusai
Vienintelis rimtas minusas - tai, kad apie šį būdą galbūt nežinojote anksčiau!

Autoa.lt suteikia galimybę be vargo ir ekonomišku būdu parduoti automobilį. Pirkėjai patys varžosi tarpusavyje atlikdami statymus, o jums nereikia apie tai daugiau galvoti.Susiję straipsniai: