Patikimiausi naudoti elektromobiliai rinkoje

Publikuotas: 2022 m. gegužės 2 d.
962
Patikimiausi naudoti elektromobiliai rinkoje

Augant benzino ir dyzelio kainoms, tobulėjant elektromobilių technologijoms ir daugėjant įkrovos stotelių skaičiui, elektromobilių patrauklumas yra itin išaugęs. Jeigu pavargote nuo papildomų mokesčių, augančių kuro kainų bei norite judėti „švariau“, šis straipsnis galės jums suteikti nemažai naudingos informacijos. Čia apžvelgsime TOP 5 patikimiausius naudotus elektromobilius, kuriuos gali įsigyti kiekvienas(-a).

Nissan Leaf – ko gero populiariausias elektromobilis Lietuvoje

Tiek skelbimų skaičiumi, tiek skaičiais, kiek jų važinėja keliuose, Nissan Leaf, ko gero yra populiariausias elektra varomas naudotas automobilis Lietuvoje. Kuomet domina patikimi, pigiausi elektromobiliai, į Nissan Leaf akys, nori-nenori, turės nukrypti.
Jeigu norite šiuos automobilius išbandyti patys, savo autoparke jų turi transporto dalinimosi platforma „Spark“, kuri veikia Vilniuje.
Hečbeko arba sedano kėbulo Nissan Leaf pasižymi ganėtinai nebloga valdymo charakteristika miesto sąlygomis. Automobilyje yra nemažai technologijų – multimedijos sistema, galinio vaizdo kamera, o vienu įkrovimu galima įveikti 160-220km (priklausomai nuo sąlygų). Nors ilgoms tarpmiestinėms kelionėms šis auto nėra idealus, tačiau keliavimui į darbą bei iš jo, į parduotuves ar pasivaikščiojimą mieste – tiks puikiai.
Pagrindiniai trūkumai, lyginant su konkurentais yra kiek kuklesnė eksterjero išvaizda ir kietoka pakaba. Daug kam komforto stoką lengvai kompensuos daug mažesnė kaina.


Tesla Model 3 – galimai geriausias elektromobilis pasaulyje

Pigiausias ir populiariausias Tesla automobilis – Model 3 tikrai yra viena universaliausių ir įdomiausių transporto priemonių šiuolaikiniame pasaulyje. Jį dažnai galima pamatyti ir Lietuvos miestų keliuose. Jau nuo 2017m. leidžiamas automobilis yra brangesnis už pvz., Nissan Leaf, tačiau jo techninės charakteristikos – visai kitame, aukštesniame lygyje.
Patys pirmieji Tesla Model 3 gali įveikti 340-500km vienu įkrovimu, kas yra labai puikus rezultatas tiek važinėjant mieste, tiek per dieną įveikinėjant didelius atstumus. Na, o naujausių Long-Range modelių baterija atlaiko ir 450-560km vienu įkrovimu.
Atsisėdę į Tesla tikrai suprasite, kad atsisėdote į Tesla. Jokio kito automobilio salonas nėra panašus į šio. Automobilyje gausu technologijų, unikalių dizaino bei techninių sprendimų. Važiavimo dinamika – pribloškianti, ypač su Performance modeliais. Tesla Model 3, net ir kukliausiame variante, gamina apie 300AG, todėl mieste nebus problemų judėti dinamiškai. Ką jau kalbėti apie turbūt pajėgiausią pasaulyje autopilotą...
Visgi kritikai mėgsta pabrėžti, kad kai kurie sprendimai, nors ir inovatyvūs, valdymo prasme nėra patogūs. Pačio interjero apdailai pasirinktos medžiagos nėra aukščiausio lygio, senesnių Model 3 pakaba – kietoka, o naujesniuose – važiavimas greitkelyje gerokai nusunkia baterijas. Na, o galų gale – Tesla tikrai nėra patys pigiausi elektromobiliai.


VW e-Golf – norintiems balanso tarp modernumo ir klasikos

Kas nežino VW Golf? Tokių Lietuvoje beveik nėra. Tačiau nedaug kas žino apie vien tik elektrinę šio automobilio versiją – e-Golf. Jau nuo ~2016-2017m. Volkswagen gamina ir hibridinius, ir pilnai tik elektra varomus automobilius. Šis – iš pastarųjų kategorijos.
Iš išvaizdos, elektra varomi Golf atrodo visiškai identiškai savo benzinu ar dyzeliu varomiems pusbroliams. Tai, kad hečbeko kėbule sumontuota 35,8 kWh talpos baterija, be specialių e-Golf ženklinimų išduoda nebent mėlynos juostos priekiniuose žibintuose, išskirtiniai ratlankiai ir mėlyna juosta ant priekinių grotelių. Šiuo atveju iš karto aišku, kad mėlyna simbolizuoja elektrifikaciją.
Kaip ir iš įprasto VW Golf modelio, galite tikėtis praktiško, jaukaus ir labai ergonomiško salono. Automobilis palaiko greitąjį DC įkrovimą bei išlaiko (bent iš dalies), ganėtinai smagų VW Golf vairavimo malonumą. Nors nėra idealus, jis tikrai didesnis nei važiuojant su dauguma kitų automobilių.
Visgi su vienu įkrovimu pavyks įveikti tik apie 200km. Puiku – miestui, tačiau užmiestyje jau reikės daug maršruto planavimo įgūdžių.


Hyundai Ioniq – siekiantiems nebūti, kaip visi

Per pastarąjį dešimtmetį, gamintojas Hyundai yra vienas iš tų, kurie bene labiausiai pakėlė savo prekės ženklo prestižą. Prieš gerą dešimtmetį jų automobiliai keliuose buvo daug retesni, na, o dabar galime juos vis dažniau pastebėti Lietuvos miestuose. Modeliai Ioniq Electric – gana populiarūs elektromobiliai, kurie veikia it nebloga alternatyva Nissan Leaf ar VW e-Golf automobiliams.
Jeigu įsigyjate apynaujį ar vos naudotą Ioniq Electric, gaunate prieigą prie puikios Hyundai gamintojo garantijos. Su ja, automobilio priežiūra ir aptarnavimas gerokai palengvėja. Maksimalų įveikiamą atstumą vienu įkrovimu - ~270km galime laikyti ir pliusu, ir trūkumu. Jis yra gerokai didesnis nei daugumos, analogiškai kainuojančių elektromobilių, tačiau jo negalime lyginti su Tesla ar kai kuriais premium segmento elektriniais automobiliais. Be to, jeigu norite rinktis transporto priemonę su kone mažiausiu anglies pėdsaku, tai verta rinktis Ioniq Electric, kadangi salone yra labai daug medžiagų, kurios gaminamos nekenksmingu aplinkai būdu.
Tačiau automobilis tikrai nėra tobulas. Nenustebinanti akceleracija, ganėtinai ribotas pasirinkimas skelbimuose ir ne pati mažiausia kaina gali paskatinti ieškoti kiek kitokio varianto.


BMW i3 – įdomus, futuristiškas, kitoks

Kuomet BMW išleido i8 ir i3 modelius, atrodė, kad šis gamintojas užčiupo tikrą aukso gyslą. Deja, bet vėlesni elektromobiliai arba hibridiniai automobiliai jau atrodo visiškai kitaip, o šios, dviejų išskirtinių modelių serijos gaminimas nebetęsiamas. Kalbant apie i3 būtina paminėti keistoką, kampuotą dizainą. Jeigu jums tokios išvaizdos automobiliai patinka, tuomet šis – patiks labai, tačiau, jeigu dizainui neprijaučiate ir nenorite tokio išskirtinumo, geriau dairytis kitur.
Miestui BMW i3 tinka kone idealiai. Ganėtinai dinamiškas varikliukas leidžia šiam hečbekui iki 100km/h iš stovimos padėties įsibėgėti per 6,5-7,5 sekundės, ko mieste – daugiau nei užtenka. Visgi, išskirtinio dizaino automobilis nėra pernelyg praktiškas, o baterijos įkrovimo užtenka maždaug 220-260km. Lyginant su alternatyvomis, ypač pagal kainą, tai nėra itin daug.
Apibendrinimas
Taigi, kaip matote, yra nemažai skirtingų automobilių, iš kurių galite rinktis. EV transporto priemonių daugėja ir autoa.lt aukcionuose, kur galite rinktis ne tik jas, bet ir tradicinius vidaus degimo motorus turinčius automobilius.