Patarimai, kaip sukurti gerą aprašymą parduodamam automobiliui

Publikuotas: 2022 m. rugsėjo 7 d.
884
Patarimai, kaip sukurti gerą aprašymą parduodamam automobiliui

Parduodant automobilį, puikus aprašymas gali būti tas dalykas, kuris įprastą pardavimo procesą paspartins ir palengvins. Viename iš savo straipsnių rašėme, kaip svarbu yra nuotraukos skelbime. Tačiau skelbime yra ne tik fotografijos. Kad ir iš kurio kampo bepažiūrėtumėte, apsimoka skirti laiko geram ir įtikinamam aprašymui, kuris patrauktų potencialių pirkėjų dėmesį ir priverstų juos norėti sužinoti daugiau apie jūsų automobilį.
Rašydami skelbimus apie automobilius žmonės daro ne vieną klaidą (ne tik rašybos). Būtent dėl to pateikiame keletą patarimų, kaip parašyti gerą automobilio skelbimo aprašymą, kuris padės jį greitai parduoti.


Taisyklinga gramatika ir jokių rašybos klaidų

Tai gali atrodyti savaime suprantamas dalykas, tačiau nustebsite, kiek daug rašybos klaidų  rasime automobilių skelbimuose. Prasta gramatika ir rašybos klaidos, maišomi „jei“ ir „jai“, praleistos nosinės raidės ir kiti netikslumai skelbimo nepuošia ir gali sudaryti klaidingai prastą įspūdį. Prieš skelbdami savo pardavimą, skirkite laiko teksto korektūrai. Jeigu nepasitikite savo jėgomis, paprašykite, kad kas nors kitas jį peržiūrėtų ir pažymėtų visas klaidas, kurių galbūt nepastebėjote.
Tokios programos, kaip Word ar kitos, gali padėti nemokamai pataisyti paprasčiausias ir net gana subtilias rašybos klaidas.
Vėlgi, jeigu nepasitikite savo rašybos įgūdžiais, tiesiog rašykite trumpais, kelių žodžių sakiniais. Taip sumažinsite klaidos tikimybę ir labai supaprastinsite skelbimą žiūrinčio žmogaus patirtį. Trumpų sakinių tekstą mūsų smegenys daug lengviau įsisavina. Kalbant apie tai...


Aiškiai ir glaustai dėstykite mintis

Rašydami skelbimo tekstą, būkite aiškūs ir konkretūs. Potencialūs pirkėjai turėtų greitai ir lengvai suprasti, ką norite pasakyti. Venkite garažo žargono ar techninių terminų, kurie gali būti ne visiems žinomi. Nepamirškite, kad svarbiausia, jog informaciją suprastų visi, o jau susitikę ir aptarinėdami detales vietoje galite matyti, koks pirkėjas atvyko ir kokiu lygiu informaciją jam(-ai) galima pateikti.
Tikslas - sudominti žmones jūsų automobiliu, todėl pasirūpinkite, kad skelbimą būtų lengva skaityti ir suprasti.


Į skelbimą bei aprašymą įtraukite visą svarbią informaciją

Rašydami skelbimo apie automobilį tekstą, būtinai pateikite visą svarbią informaciją apie transporto priemonę, pvz., markę, modelį, metus, ridą, kainą ir kt. Nepalikite tuščių laukelių, nes jie pirkėjus glumina ir erzina bei skatina apeiti automobilį.
Jei trūks kurios nors šios informacijos, potencialūs pirkėjai greičiausiai pereis prie kito skelbimo, kuriame ji yra. Būkite kuo išsamesni, kad pirkėjai susidarytų pilnavertį vaizdą apie tai, ką siūlote įsigyti ir kodėl jiems verta pirkti būtent jūsų transporto priemonę.
Svarbi informacija, kurią dažnai pamirštama nurodyti, nors tai padeda parduoti: apdailos ir automobilio modifikacija (pvz., M Sport, R-Line,), atliktos modifikacijos, kiti unikalūs ir išskirtiniai sprendimai.


Naudokite stiprią, įtikinamą kalbą

Jūsų tikslas - parduoti automobilį, todėl žodžius aprašyme dėstykite taip, kad būtų lengviau įtikinti skaitančius susidomėti ir pirkti. Skelbime vartokite frazes ir žodžius, kurie sukelia aiškią emocinę reakciją ir verčia potencialius pirkėjus norėti sužinoti daugiau apie jūsų automobilį.
Keletas įtikinamos kalbos pavyzdžių, kuriuos galite naudoti:
·        Šis automobilis - puikus darbinis arkliukas.
·        Jei ieškote šeimai tinkamo automobilio, jis yra būtent toks.
·        Automobilis – labai komfortiškas ilgose kelionėse.
·        Šis automobilis puikiai valdosi posūkiuose.


Dažniausiai pasitaikančios klaidos automobilio skelbimuose ir aprašymuose

Dabar, kai jau žinote, kaip rašomi daugiau dėmesio sulaukiantys aprašymai, apžvelkime dažniausiai daromas klaidas automobilių skelbimuose.
·        Skelbimo aprašyme pateikiama visa komplektacijos išklotinė pagal VIN kodą ir nieko daugiau. Tai yra labai nepatogu pirkėjui, nes užuot gavę glaustą informaciją, jie temato daug kodų ir įrangos pavadinimus. Pardavėjai turi galimybę tiesiog pridėti skelbime VIN kodą, pagal kurį žmogus pats gali patikrinti komplektaciją. Paminėdami tik įrangą, autoriai užgrūdą visą aprašymo laukelį angliška informacija be jokios esmės. Tai mažina susidomėjimą.
·        Skelbimo aprašyme per daug minimi defektai – suprantama, kad kiekvienas automobilis gali turėti defektų. Juos paminėti – naudinga ir sąžininga, tačiau tam pakaks vieno ar dviejų sakinių. Galite paminėti, kad kėbulas turi pabraižymų vienoje ar kitoje vietoje. Galima išskirti, kad salonui galbūt reikėtų atnaujinimo. Tačiau vienas ar du sakiniai – per akis. Daugiau – nereikia.
·        Pernelyg pagražinama informacija – taip pat, jeigu minėsite, kad visi defektai lengvai sutvarkomi ir ganėtinai rimtos problemos nėra rimtos, atbaidysite pirkėjus arba padarysite taip, kad jie jausis apgauti atvykę automobilį apžiūrėti. Apskritai – venkite gražinti informaciją.
·        Žodžiai „nežinau“, „nesuprantu“, „nėra laiko“ – kai kurie pardavėjai mėgsta paminėti automobilio problemas, pridėdami tokius žodžius. Tai per akimirką gali atbaidyti 90% potencialių pirkėjų. Kone kiekvienas žmogus, kuris perka automobilį, nori aiškumo ir užtikrintumo. Pirkti katę maiše nėra kažkieno tikslas, tad išsiaiškinkite svarbiausius dalykus prieš parduodami arba nesitikėkite parduoti gera kaina.
·        Minima, kad nusipirkote kitą automobilį – pardavėjai mano, kad toks paaiškinimas labai svarbus pirkėjui. Priešingai, jis tik priverčia papildomai kilstelėti antakius ir susimąstyti apie pardavėjo nuoširdumą. Pirkėjui svarbus tik perkamas automobilis ir, jeigu jis norės – galės paklausti to asmeniškai, tačiau minėti jau skelbime, kad turite naują automobilį – įtarimą keliantis dalykas. Pirkėjas ims mąstyti, kad galbūt skubėjote pakeisti nepasiteisinusį pirkinį.
·        Visas tekstas viename tapete – jeigu įmanoma, bent jau skelbime tekstą skaidykite į trumpesnes pastraipas. Sugrupuokite jas pagal temas. Nepradėkite ir nebaikite teksto su bloga/neigiama informacija. 


Apibendrinimas

Taigi, jeigu vadovausitės šiais patarimais – parašyti aprašymą parduodančiam skelbimui bus daug lengviau. Nedarydami gramatikos klaidų, rašydami trumpesniais sakiniais, naudodami įtaigią kalbą ir vengdami mūsų išvardintų talpinimo klaidų galėsite sulaukti sėkmės.
Štai ir viskas, galite savo skelbimą talpinti į autoa.lt aukcionus ar skelbimuose!Susiję straipsniai: