Noriu pradėti prekiauti naudotais automobiliais – nuo ko pradėti?

Publikuotas: 2023 m. balandžio 7 d.
6519
Noriu pradėti prekiauti naudotais automobiliais – nuo ko pradėti?

Žmonės nori automobilių, jie jais kasdien važiuoja į darbą, leidžiasi į keliones, jas tobulina ir brangina. Tai reiškia, kad norintiems užsidirbti, automobilių rinka yra tikrai patrauklus kelias. Lietuvoje yra labai didelė naudotų automobilių rinka. Kelių, kaip į ją prasibrauti – tikrai daug. Aišku, sėkmės garantuoti niekada negalima, tačiau atradus savo nišą ir dirbant kryptingai visiškai įmanoma sugeneruoti papildomų pajamų.
Tad, jeigu ir jus domina prekyba naudotais automobiliais ir norite tai išmėginti ar tuo užsiimti – šis autoa.lt gidas kaip tik jums!


Pirmas žingsnis – veiklos įregistravimas

Jei planuojate iš to sistemiškai uždirbti, turite įregistruoti savo veiklą. Prekybai automobiliais galite registruoti įmonę (Mažoji Bendrija, Uždaroji Akcinė Bendrovė) arba išsiimti individualios veiklos pažymą. Čia galite rasti labai išsamų palyginimą dėl mokestinių ir kitų niuansų.
Svarbu žinoti, kad įsigijus automobilių iš ES valstybių (per metus) už daugiau nei 14 000 EUR arba gavus pajamų iš bet kurios šalies (per metus) už daugiau nei 45 000 EUR atsiras prievolė registruotis kaip PVM mokėtojais. Daugiau informacijos turi VMI.
Įregistravus veiklą pasiruoškite pirkimo – pardavimo sutarčių šablonų, sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus, kurių galėtų prireikti.


Antroje eilėje – automobilių įsigijimas ir paruošimas pardavimui

Paprastai yra išskiriami trys keliai:
·  Pirkti Lietuvoje;
·  Pirkti iš kitų Europos šalių;
·  Pirkti iš JAV.

Pirkti Lietuvoje
Iš vienos pusės paprasčiausias, bet iš kitos – sudėtingiausias būdas. Pirkti automobilius iš skelbimų ar kitų pardavėjų Lietuvoje su tikslu vėliau juos parduoti už brangiau bus gana sudėtinga. Kadangi veiksmas suksis vidinėje rinkoje, ne tik kad susidursite su variantų stoka, tačiau ir reikės labai daug laiko ieškant dalių, remonto, aptarnavimo.
Pasiruoškite važinėti per Lietuvą, turėkite tralo, serviso kontaktą. Jums reikės laiko susipažinti su įvairiomis markėmis ir jų tvarkymo niuansais. Tikėtina, kad nuo vieno perpardavimo galėsite uždirbti 10 – 15 %. Tačiau nereikia investuoti daugiau nei norėtųsi išleisti.

Pirkti iš kitų Europos šalių
Vokietija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Belgija, Skandinavijos šalys. Apie kitas kilmės šalis jau esame paruošę straipsnį, kurį galite paskaityti.

Labai trumpai galime pasakyti privalumus:
·  Vakarų Europiečiai nemėgsta automobilių su didesnėmis ridomis, o Lietuvoje vairuotojai jų taip nesibaido;
·  Vakarų Europoje automobiliai brangesni, tad rasti variantą, kurį pavyktų realizuoti Lietuvoje bus tikrai nelengva;
·  Galima mėginti dalyvauti internetiniuose aukcionuose arba skirti laiko kelionei į šias šalis;
·  Jums reikės tralo paslaugų ir aikštelės, kur būtų galima iškrauti automobilius;
·  Toks verslas labiausiai apsimoka, jei galite sau leisti vienu kartu parvežti bent 3 – 4 automobilius.

Iš vieno pardavimo paprastai galite tikėtis uždirbti nuo 5 iki 25 %. Tačiau labai ilgai trunka paieškos.

Pirkti iš JAV
Tai tikrai daug ką viliojantis ir nors jau labai populiariu tapęs, tačiau vis tiek pilnai neišsemtas verslo variantas. Viskas veikia labai paprastai
1. Jūs randate aukštesnės vidutinės arba premium klasės automobilį (kuo didesnė jo vertė, tuo didesnė marža);
2. Kiek įmanoma įsitikinkite, kad daužimai yra tvarkomi ne per daug brangiai;
3. Parsisiųskite automobilį į Lietuvą, čia jį suremontuokite ir parduokite.

Jeigu nesusidursite su nesėkmėmis, uždirbti galima apie 15 % ar net daugiau nuo kiekvieno pardavimo. Daug kas labai priklauso nuo situacijos.


Kokius automobilius parduoti?

Galite remtis atvirais Regitros duomenimis pagal tai, kokie automobiliai yra populiariausi. Jums reikėtų surasti segmentą, kokio tipo automobilius galėtumėte pardavinėti. Per laiką labai prasiplėstų jūsų techninės žinios ir ekspertinės įžvalgos, tad rastumėte daugiau galimybių uždirbti.
Paprastai išsisikiria trys segmentai:
· Biudžetiniai ir taupūs automobiliai (pvz., VW Polo, Toyota Yaris, Peugeot 208);
· Vidutinės ir junior verslo klasės automobiliai (pvz., VW Passat, Škoda Superb, Opel Insignia, Kia Sportage);
· Premium segmento automobiliai (pvz., BMW 5er, Audi A6, MB E-Class, Lexus RX…).

Geriausia – orientuotis į vieną segmentą, kadangi ir pirkėjai ten yra panašūs. Jeigu mėtysitės ir mėginsite parduoti viską, verslas seksis sunkiau, nes reikės daug daugiau laiko viskam aprėpti ir įvertinti.
Pažinkite kažkurį savo segmentą kaip 5 pirštus ir tada tikrai turėtumėte gauti norimus rezultatus.


Kur juos parduoti?

Jūs galite rasti net kelis skirtingus kanalus savo automobilių pardavimui. Išskirkime tris:
·  Socialiniai tinklai;
·  Skelbimų portalai;
·  Aukcionas autoa.lt.

Socialiniai tinklai
Automobilių pardavimas socialiniuose tinkluose, (dažniausiai tam naudojamas Facebook) gali būti greitas būdas pasiekti plačią auditoriją. Tačiau jis taip pat gali būti nepatikimas ir sunkiai valdomas, nes pasiūlymai plaukia į kairę dešinę, pirkėjai ne visada nusiteikę rimtai, o dėmesio pritraukimas daug priklauso nuo soc. tinklų algoritmo.
Be to, pirkėjai ne taip linkę apžiūrėti automobilius iš soc. tinklų dėl to, kad čia esančių pardavėjų reputacija gali būti ne pati geriausia.

Skelbimų portalai
Ko gero populiariausias ir geriausiai žinomas būdas. Skelbimus paprasta įkelti, visi juos mato.
Tačiau čia pat iškyla ir pirmieji minusai. Šie portalai taip pat gali būti perpildyti, todėl jūsų automobiliui sunku išsiskirti iš konkurentų. Be to, pirkėjai gali jus bombarduoti užklausomis nepatogiu laiku ir viskam reikia labai daug kantrybės.

Aukcionas autoa.lt:
Aukcionas autoa.lt suteikia daug privalumų ir pardavėjams, ir pirkėjams. Pardavėjams tai saugi ir patikima automobilių pardavimo platforma, kurioje yra didelė ir aktyvi potencialių pirkėjų auditorija. Be to, skėlbimo įkėlimas nieko nekainuoja.
Pirkėjams aukcionas autoa.lt siūlo platų aukštos kokybės automobilių pasirinkimą konkurencingomis kainomis ir labai aiškiai išdėliotą informaciją.
Kaip pardavėjams jums bus aktualu žinoti, kad nepasiekus norimos rezervo sumos, automobilio neprivalote parduoti, tad nuostolio nepatirsite.
Apibendrinimas
Taigi, po to kai įregistruojate veiklą ir nusprendžiate kokius automobilius parduoti, svarbiausia yra pasirinkti tinkamą kanalą pardavimui. Sėkmė jus turėtų lydėti, jei dirbsite kryptingai ir atsakingai bei nesimėtysite tarp segmentų. Po truputį gilindami žinias galėsite visada atsigręžti į tam tikro segmento automobilius, kad turėtumėte sėkmingą verslą.Susiję straipsniai: