Naudoti Mercedes-Benz automobiliai - kaip pasirinkti?

Publikuotas: 2022 m. spalio 21 d.
2484
Naudoti Mercedes-Benz automobiliai - kaip pasirinkti?

Kone sinonimu prestižui ir komfortui automobilių pasaulyje laikomi Mercedes-Benz turi ir platų gerbėjų ratą, ir daugybę ikoniškų bei puikiai vertinamų automobilių. Juk būtent šio koncerno įkūrėjas, vokietis ponas Bencas ir išrado automobilį, tad savaime suprantama, kad jo vardo kompanija turėtų kurti dėmesio vertas transporto priemones.

Visą savo gyvavimo laikotarpį Mercedes-Benz išsiskyrė, kaip komfortą, didelį našumą (performance) ir solidų dizainą išmanantis, labai universalus gamintojas, galintis pasiūlyti bene geriausią variantą beveik bet kuriame automobilių segmente. Per laiką tai tapo kone savaime suprantamas dalykas, kad jei nori komforto, turi rinktis Mercedes-Benz.

Tačiau kokie trūkumai gali būti perkant būtent naudotus Mercedes automobilius? Kaip išsirinkti geriausią naudotą Mersedesą ir kokios yra labiausiai dėmesio vertos šių modelių savybės, kokios grėsmės kyla turint tokį automobilį ir ko tikėtis perkant? 

Tikimės, kad mūsų gidas padės rasti geriausią naudotą Mercedes-Benz pirkimui.  
Populiariausi naudoti Mercedes-Benz modeliai
Mercedes-Benz siūloma modelių gama yra labai aiškiai segmentuota. Jų modeliai yra vadinami klasėmis.

Populiariausi Mercedes-Benz modeliai:

  • C klasė - tai yra vidutinio dydžio sedanai arba universalai (yra ir kupė versija). Šie automobiliai siūlo labai neblogą erdvumo, komforto bei praktiškumo derinį.
  • E klasė - tai yra didelis ir erdvus sedanas arba universalas. Vienas iš populiariausių Mercedes-Benz modelių, E klasė turi labai platų variklių ir apdailų asortimentą. Taip pat galima rasti ir kupė modelį.
  • S klasė - Mercedes-Benz flagmanas, didelis ir erdvus sedanas, limuzinas. Beveik visų ekspertų ir entuziastų nuomone tai yra komfortiškų automobilių etalonas. 
  • ML/GLE klasė - ganėtinai didelis SUV - padidinto pravažumo automobilis. Jį galima suprasti kaip E klasės atitikmentį visureigių klasėje.
  • GLC klasė - arba C klasės krosoveris bei SUV kupė yra labai sparčiai populiarėjantys modeliai. GLC klasė siūlo padidintą pravažumą bei patrauklesnę kainą nei didesnieji Mercedes-Benz visureigiai.
  • A klasė - šie automobiliai praėjo tikrą Bjauriojo ančiuko kelią ir iš negražiausiu visų laikų Mercedes’u tituluojamo automobilio tapo į vieną geidžiamiausių ir entuziastų mylimų Mercedes-Benz. Bent jau hečbeko kėbulas gali didžiuotis tokiu virsmu. Dabartinės A klasės automobiliai yra vieni prieinamiausių iš visos gamintojo gamos.  

Naudotų Mercedes-Benz kainos ir kokybės santykis

Niekam ne paslaptis, kad Mercedes-Benz turi keturis pagrindinius konkurentus: Audi, BMW, Porsche ir Lexus. Pasakykime labai paprastai, iš visų išvardintų prekės ženklų Porsche ir Mercedes-Benz yra mažiausiai suinteresuoti pasiūlyti žemiausią kainą. Net ir kukliausios klasės MB modeliai paprastai kainuoja daugiau nei tiesioginių konkurentų modeliai.

Skirtumas gali pasiekti 10-25%, kol automobiliai yra nauji. Pavyzdžiui, tiesioginių konkurentų BMW 7er ir Mercedes-Benz S klasės pradinė kaina Lietuvoje skiriasi ~15% - 100 000 ir 115 000 eurų atitinkamai. Kai automobiliai yra naudoti, šis skirtumas gali būti ir dar didesnis. Tad, jeigu svarstote apie naudotą Mercedes-Benz, turite būti pilnai užtikrinti, kad šis automobilis skirtas būtent jums arba finansai jums visiškai nėra problema.

Varikliai ir techninė dalis
Mercedes-Benz dyzeliniai varikliai jau kelis dešimtmečius garsėja savo patikimumu. Dėl šios priežasties Vokietijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse šie automobiliai pasirenkami kaip taksi. Nemažą dalį dyzelinių taksi bendrovės iš šių šalių parduoda jiems įveikus 300-400 tūkstančių kilometrų. Privalumas tas, kad tinkamai prižiūrėti šie automobiliai be pernelyg didelių remontų įveikia dar tiek pat.

Tačiau Mercedes-Benz patikimumo reitinguose dažnai įsitaiso per viduriuką arba žemiau jo. Visai neseniai bendrovės CarWow sudarytoje draudikų ir automobilių servisų ataskaitoje Mercedes-Benz užėmė 22 vietą pagal patikimumą iš 30 populiariausių gamintojų. Tačiau Mercedes-Benz reputaciją iškreipia du labai kraštutiniai rezultatai. Vieni jų modeliai yra labai patikimi, kaip kad C ir E klasės, mažesnio darbinio tūrio dyzeliai. Tačiau prabangūs visureigiai ir premium segmento modeliai (senesni nei 7-8 metų amžiaus) turi daug problemų su važiuokle, salono elektronika, didelio darbinio tūruio benzininiais ar dyzeliniais motorais. 

Pirkimo kaina bei nuvertėjimas
Savaime suprantama, kad Mercedes-Benz automobiliai, dėl to, kad nėra reti, bet kainuoja brangiai, per laiką labai smarkiai nuvertėja. Nors procentaliai jie nuvertėja panašiai, kaip ir pagrindinių konkurentų automobiliai, tačiau grynųjų pinigų prasme prarandama net daugiau vertės. Vidutinis S klasės Mercedes-Benz nuo naujo pardavimo kainos per pirmus 5 metus praras 45-55% vertės. Vėliau automobilis nuvertės po 4-10 tūkstančių eurų per metus. 

Komfortas salone
Kone visų automobilių žurnalistų teigimu (jie gauna geriausią progą palyginti), Mercedes-Benz lenkia visus savo konkurentus komfortu salone. Naujausia Mercedes-Benz multimedijos sistema MBUX dabar niekuo nebeatsilieka nuo BMW iDrive ir daugeliu aspektų net ją lenkia. 

Senesniuose automobiliuose fizinis komfortas - sėdynės, vairo ir valdymo pulto konfigūracija yra aukščiausio lygio, tačiau kompiuterine ir technologine prasme naudoti Mercedes-Benz šiek tiek atsilikdavo nuo pagrindinių konkurentų. 

Visgi, pastaruoju metu šioje srityje Mercedes pasitempė ir kuo naujesnį jų gaminį rinksitės, tuo daugiau komforto salone gausite. Tačiau taip pat privaloma paminėti tai, kad kokybės skirtumas tarp kuklios komplektacijos C klasės Mercedes’o ir gausiai apginkluoto aukštesnės klasės automobilio bus labai didelis. 

Benzinas ar dyzelis - kuris Mercedes-Benz variantas jums tiks labiausiai?

Dyzelis
Per savo istoriją Mercedes-Benz pagamino daug dyzelinių variklių, kurie pelnė legendinių reputaciją dėl ilgaamžiškumo. Praėjusio amžiaus antroje pusėje, maždaug nuo 1973m. pradėję serijinę OM615 variklio gamybą jie atrado tikrą aukso gyslą. Paprastus dyzelius gaminęs koncernas užsitarnavo labai patikimų variklių gamintojo reputaciją. Naujesni dyzeliai, pvz., su 200d arba 220d ženklinimu taip pat yra laikomi patikimais. Tačiau dėl daug sudėtingesnės konstrukcijos jie vis tiek reikalaus daugiau investicijų ir priežiūros.

Didesnio darbinio tūrio dyzeliai neturi pačios geriausios reputacijos, tačiau siūlo daug galios ir aukštą sukimo momentą. Jeigu tinkamai prižiūrimi, jie teikia didelį malonumą vairuoti. 

Benzinas
Kai kalbame apie benzininius Mercedes-Benz variklius, turime išskirti dvi jų kategorijas. Tai yra mažesnės galios ir mažesnio tūrio variantai bei didžiulio galingumo, šešių, aštuonių ar net dvylikos cilindrų bei super-galingi AMG varikliai. Abiejose kategorijose yra tikrai gerų variklių, tikrų tikriausių perlų, tačiau yra ir labai prastą reputaciją turinčių egzempliorių.

Pavyzdžiui, C klasės, W204 kėbulo modeliuose montuoti benzininiai V6 varikliai kodais M272 ir M276 turi prastą reputaciją. Paskirstymo grandinės krumpliaračiai juose gali sukelti rimtų problemų, tad C230, C280 ir C350 modeliai nėra tokie geidžiami. Tačiau tuo pat metu yra tokių variklių, kuriuos pagaminti galėtų tik Mercedes-Benz ir niekas kitas. Juos rasite AMG modeliuose (pvz., A45 AMG) arba galingesniuose, senos kartos Mercedes automobiliuose.

Vagystės ir Mercedes-Benz automobilių apsauga

Kadangi užima kiek mažesnę rinkos dalį, bendri Mercedes-Benz vagysčių skaičiai nėra tokie astronominiai kaip BMW ar Audi. Tačiau santykinai vagystės iš šių automobilių taip pat dažnos. Vagiama: vairai, žibintai, apdailos detalės, multimedijos ekranai, prietaisų skydeliai (skaitmeniniai), net ir ratai.

Nors tai ir bus ganėtinai brangus malonumas, bent kiek gausesnės komplektacijos, apynaujį Mercedes-Benz kone primygtinai patariame apdrausti galingu KASKO draudimo paketu. Taip pat verta investuoti į stiprią apsaugos sistemą. Nestatykite jų neapšviestose, atokiose vietose.

Naudotų Mercedes-Benz išlaikymo kaštai
Jeigu juos prižiūrėsite tinkamai ir atliksite nuodugnią patikrą prieš pirkimą, tikėtina, kad Mercedes-Benz jums tarnaus kiek tik norėsite. Tačiau, pasirinkus klaidingai ir nenuodugniai patikrinus, galite pražiopsoti tokias dideles automobilių ydas, kad vos per pirmus 12-24 mėnesius už remontus sumokėsite 30-50% ar net visą automobilio vertę…

Brangokai kainuoja ir apdrausti tokį automobilį, ypač, jeigu jis turi galingą variklį. Preliminariais skaičiavimais, metams, 5 metų senumo, naudoto Mercedes-Benz E350 modelio pilnas KASKO draudimas kainuotų nuo 1000 eurų.

Tad geras Mercedes-Benz visada labai apsimoka, tačiau reikia daug dėmesio renkantis! 
 Susiję straipsniai: