Naudoti automobiliai - apie ką dažniausiai meluoja pardavėjai skelbimuose?

Publikuotas: 2022 m. rugsėjo 7 d.
585
Naudoti automobiliai - apie ką dažniausiai meluoja pardavėjai skelbimuose?

Ko gero kiekvienas turime nors vieną pažįstamą arba gal patys net esame susidūrę su situacija, kuomet pirkdami automobilį susiduriame su vienokia ar kitokia apgaule. Internete netrūksta populiarių vaizdo įrašų, o socialiniuose tinkluose atsiliepimų apie tai, kaip kažkas, dažniausiai automobilių turguje arba pagal skelbimą, nuvyko apžiūrėti ar pirkti automobilį, tačiau buvo vienaip ar kitaip apgautas.
Nors niekam nepatinka, kai jiems meluoja, tačiau tenka susitaikyti su realybe, kad kai kurie žmonės taip daro iš savanaudiškų paskatų. Perkant automobilį privaloma išlikti budriems ir atidiems, kad nenukentėtumėte finansiškai. O tam, kad nesudarytumėte prasto sandorio, paruošėme straipsnį apie tai, kokiose srityse dažniausiai meluoja pardavėjai skelbimuose. Apžvelgsime ir kaip tą melą permatyti kiaurai arba bent jau demaskuoti.


Klasika – melas dėl kėbulo būklės

Ko gero 8 iš 10 skelbimuose talpinamų automobilių yra aprašomi, kaip turintys idealų kėbulą. Deja, ypač su vidutinės arba ekonominės klasės, senesnio amžiaus automobiliais, Lietuvos sąlygomis to tikėtis nėra realu.
Nuolat besikeičianti temperatūra, drėgmė, druskos, barstomos ant kelio ir kiti klimato sąlygų metami iššūkiai sukuria ne pačias palankiausias sąlygas transporto priemonės eksploatavimui. Ypač kenčia kėbulai, kurių plonos skardos dalys ima sparčiai ir negražiai dengtis rūdimis. To išvengti, ilgainiui nepavyksta jokiam transporto priemonės savininkui, tačiau su kosmetinių darbų ar detalių keitimo pagalba įmanoma problemą paslėpti arba panaikinti.
Visgi, realybė dažnai tokia, kad parūdijęs kėbulas nuotraukose ar aprašyme yra didžiulis pavojaus signalas pirkėjui ir jie, tokius automobilius aplenkia. Dėl to, norėdami parduoti, pardavėjai tų defektų nepamini arba jų mastą gerokai sumenkina. Patikrinti ne vizualiai, o nuotoliniu būdu, per nuotraukas nėra galimybės, jeigu skelbimo autorius paprasčiausiai užmaskuos tas problemas.
Atidžiai stebėkite automobilio slenksčius, sparnus, bagažinės ir variklio gaubto apvadus. Tai yra tos kėbulo dalys, kurios labiausiai rūdija. Jeigu pastebite, kad pardavėjas skelbime nebuvo sąžiningas, galite bent jau bandyti gerokai derėtis dėl kainos. Kadangi kosmetiniai remontai dažnai būna gana brangūs, jūsų logiką pardavėjas turėtų suprasti.


Praeiti savininkai ir rida

„Vieno savininko, tikra rida“
„Važinėjo vokietis kaime, į parduotuvę ir atgal“
Tokios frazės, žmonėms, kurie lankosi skelbimų portaluose, iki skausmo pažįstamos. Tačiau nors jų skambesys ir yra malonus, pačių teiginių tikroviškumas būna mažų mažiausiai abejotinas.
Kadangi pirkėjai žymiai labiau domisi automobiliais, kurių istorija yra trumpa, t.y. kuo mažiau savininkų ir nori transporto priemonės su didesne rida, pardavėjai įsigudrina faktus ir skaičius šiek tiek pagražinti tam, kad pardavimo procesas pasidarytų lengvesnis. Dėl to, kai kurie skelbimuose parduodami naudoti automobiliai būna su atsukta rida arba melagingai nurodyta eksploatacijos istorija.
Laimei, atsiradus tokiems įrankiams, kaip CarVertical ir kitiems, patikrinti automobilio istoriją pasidarė paprasčiau kiekvienam pirkėjui. Aklai klastoti ridą nebeapsimoka, tačiau subtiliai tai daryti ir toliau galima. Nors tokie įrankiai, kaip CarVertical ir palengvina istorijos patikrinimą, tačiau kiekvienos detalės jie negali parodyti. Jeigu automobilis nebuvo aptarnaujamas servise ir parduotas buvo ne per skelbimus, šią informaciją nebūtinai pamatysite.   
Dėl to – nedvejokite pasinaudoti šių įrankių pagalba, kad patikrintumėte faktus, tačiau kreipkite dėmesį ir į subtilias detales. Negalvokite, kad visa informacija ten bus pateikiama, kaip ant delno, tačiau apsaugoti nuo didelės klaidos ji tikrai gali.


Buvę defektai ir atlikti remontai

Daug kur skelbimuose taip pat galima rasti paminėjimus, kad „Pakeisti visi filtrai“, atliktas vienoks ar kitoks remontas. Tokia informacija gali būti teisinga, arba gali būti pranešimas apie tai, kad savininkas dėl vienų ar kitų priežasčių skuba transporto priemone nusikratyti.
Pavyzdžiui, atliekant grandinių ar kitų komponentų keitimą pavyko pastebėti, kad yra kažkoks rimtas, brangiai taisomas defektas. Savininkas pagalvojo, kad kol tai nėra rimta problema, labiau apsimokės parduoti.
Patys pagalvokite, kodėl verta daug investuoti į automobilį, kurio jau greitai nebeturėsite, nes parduosite? Tam tikrus, nedidelius pataisymus atlikti galima ir naudinga, tačiau jei parduodama po kapitalinio ar rimto remonto, į tokius skelbimus žiūrėkite labai atidžiai.


Pigus variklio ir mechaninių mazgų remontas

Jeigu matote 20-30% pigesnį automobilį nei kiti, analogiški skelbimai, norisi juo pasidomėti. Dažnai pasitaiko situacijų, kada puikiai atrodantis, net neblogą komplektaciją ir puikias kitas savybes turintis automobilis parduodamas gerokai pigiau nei jo rinkos kaina. Paskaičius aprašymą arba pakalbėjus telefonu su pardavėju, galite sužinoti, kad yra vienas ar kitas defektas. Tačiau dėl jo nebūtina sukti galvą, nes, anot pardavėjo - detalės bus nebrangios, o remontas paprastas.
Patys pagalvokite. Visų pirma, kodėl gi šeimininkas nesusitvarko savo automobilio pats, jeigu remontas nėra brangus ir sudėtingas? Visų antra, kodėl skubėti parduoti tokį automobilį, kuris dabar netenka didelės dalies savo vertės?
Nėra logiška mėginti parduoti automobilį, kurio pigus remontas smarkiai padidintų jo patikimumą ar funkcionalumą. Atlikus tą remontą kainą būtų galima pakelti 20-30%, tad kodėl gi jo neatlikus?
Šis punktas dažniausiai liečia tuos automobilius, kurių aprašyme nurodoma, kad: kaista variklis, vos laša tepalai, metamas dūmas ir kita. Jeigu nurodomas konkretus defektas, pasidomėkite patys, kiek, bent jau apytikriai, kainuotų toks remontas. Taip geriau aprėpsite potencialius rūpesčius, susijusius su pirkimu.


Aukcionas – patogus būdas išvengti apgaulių

Automobilių aukcione autoa.lt kiekvienas pardavėjas nurodo savo transporto priemonės defektus. Be to, jeigu pateiktas ir VIN kodas, galite daug informacijos apie automobilį sužinoti ir iš jo istorijos.
Dėl to pirkėjai aukcione autoa.lt gali jaustis užtikrinčiau ir pirkti žinodami tikruosius faktus apie transporto priemonės būklę. Susiję straipsniai: