Naudoti Audi automobiliai - kaip pasirinkt?

Publikuotas: 2022 m. spalio 21 d.
1972
Naudoti Audi automobiliai - kaip pasirinkt?

/unsplash.com nuotr./

Audi - vienas populiariausių automobilių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Nenuostabu, kad autoa.lt aukcione nuolat rasite šio gamintojo modelių, o skelbimuose ir aikštelėse naujų šeimininkų laukia tūkstančiai Audi markės transporto priemonių.

Ar ir jūs svarstote pirkti naudotą Audi? Tai gali būti puiki investicija, jeigu tik žinosite, į ką kreipti dėmesį ir kokios problemos dažniausiai kamuoja žiedų valdoves.

Nepaisant puikios reputacijos, Audi automobiliai, kaip ir bet kurie kiti, gali turėti savo trūkumų. Juos reikėtų apeiti, o daugiau dėmesio sutelkti į privalumų paiešką, geriausių savybių atsirinkimą. Šiame gide apžvelgsime populiariausius Audi modelius, realias jų išlaikymo sąlygas, pagrindinius trūkumus, komfortą ir dar daugiau. Čia geriausiai susipažinsite su tuo, koks būtų realus gyvenimas pirkus naudotus Audi.

Visa ši informacija padės jums geriausiai išsirinkti naudotą Audi automobilį iš autoa.lt aukciono!

Populiariausi Audi modeliai

Į populiariausių Audi modelių sąrašą galime priskirti šešis skirtingus modelius:

  • A4 - praktiškumo ir komforto derinį siūlantis vidutinio dydžio sedanas arba universalas.. Audi gamoje tai yra automobilis su bene geriausia reputacija patikimumo ir eksploatacijos ekonomiškumo prasme. 
  • A6 - verslo klasės sedanai bei universalai, konkuruojantys su E klasės Mercedes’ais ir 5 serijos BMW. Tai - talpus ir komfortiškas automobilis, tinkantis šeimai, verslui bei ilgesnėms kelionėms.
  • Q5 - vidutinio dydžio visureigis, orientuotas į kuo didesnį praktiškumą. Šiuo metu, tarp naujų bei apynaujų Audi modelių jis yra tarp pačių perkamiausių. Tyrimų duomenimis, šį Audi modelį didžiausia dalis vartotojų vertina kaip siūlantį geriausią kainos ir kokybės santykį iš Audi gamos. 
  • Q7 - didelis SUV, tinkamas šeimoms ar norintiems maksimaliai komfortiško visureigio. Audi Q7 yra Audi visureigių linijos flagmanas, vienas geidžiamiausių šio gamintojo modelių.  
  • A3 - nedideli hečbekai ar sedanai turi didžiulį pasisekimą tarp entuziastų bei jaunų vairuotojų. Į pirmą automobilį perkančius bei dinamišką vairavimą mėgstančius orientuoti hečbekai bei kompaktiški miesto sedanai siūlo praktiškumą ir patrauklų kainos ir kokybės santykį.
  • A5 - egzotiški 2/3 arba 4/5 durų A5 kupė bei kabrioletai yra prieinamiausia Audi siūloma egzotika. 

Naudotų Audi kainos ir kokybės santykis
Bendrai kalbant, Audi tikrai siūlo aukštą kokybę už aukštą kainą. Tai yra premium segmento prekės ženklas, todėl išlaikymas ir gedimų tvarkymas tikrai nėra pigūs malonumai. 

Tačiau tuomet, kai viskas puikiai veikia, šis automobilis galės suteikti tokį malonumą, komfortą ir/ar dinamiškumą, kaip beveik joks kitas negali. Jeigu galite sau tai leisti, investicija į Audi beveik visuomet vertinama tinkamai. Airijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje atlikto tyrimo duomenimis Audi savininkai yra antri labiausiai patenkinti automobilių savininkai, iš karto po Mercedes-Benz turėtojų.

Varikliai ir techninė dalis
Audi techniniai sprendimai daugumoje sričių yra inovatyvūs. Legendinė jų Quattro sistema vis dar yra be galo pajėgi, leidžianti daugybę arklio galių realizuoti į kelią kasdienėmis eismo sąlygomis. Tačiau tradiciniai Audi varikliai dažnai turi tam tikrą ribą, po kurios jų patikimumas ima sparčiai kristi. Taip pat universaliai silpna vieta yra Allroad modelių ir visureigių važiuoklės. 

Audi vartotojų patirtis renkančio Audicomplaints.com puslapio duomenimis, apie 40% visų atvejų, kada Audi savininkai kreipiasi į servisą ar techninio aptarnavimo įstaigą, yra dėl variklio. Grandinės, start-stop sistemos defektai, turbokompresoriuje atsirandančios tepalo košės sankaupos ir tepalo ryjimas įvardinamos kaip dažniausios problemos. 

Pirkimo kaina bei nuvertėjimas
Audi automobiliai nuvertėja ganėtinai sparčiai, tačiau bent šiekt tiek lėčiau nei dauguma pagrindinių konkurentų, nepaisant net prastesnės reputacijos patikimumo prasme tam tikruose segmentuose. Įvairių tyrėjų duomenimis, tarp daugumos vartotojų vyrauja nuomonė, kad tarp Audi, BMW ir Mercedes-Benz, patikimiausi yra naudoti Audi automobiliai, nors statistika nebūtinai tai paliudija. 

Per 5 metus vidutinis Audi nuvertėja apie 40-45% nuo pirkimo kainos. Greičiausiai vertę praras A8, Q8, Q7 ir S6 modeliai. Lėčiausiai nuvertėti turėtų - A4, A3 ir Q3. 

Komfortas salone
Lyginant su tiesioginiais konkurentais, pastebima tendencija, kad Audi salonai potencialiems pirkėjams arba labai patinka, arba labai nepatinka. Jeigu persėdate į Audi iš VW, Škoda ar kito VAG automobilio, yra tikimybė, kad perėjimas bus paprastas ir sklandus. Audi naudoja aukštos kokybės interjero apdailos medžiagas ir kuria ergonomiškus, patogius salonus.

Minusas - kai kurių modelių salonuose, ant galinių sėdynių yra mažiau vietos nei konkurentų automobiliuose. Be to, daugumą modelių Audi atnaujina lėčiau ir rečiau nei konkurentai. Tad, lyginant su analogiškų metų konkurentais, Audi salonai gali jaustis technologine prasme kiek labiau atgyvenę, nesiūlantys tokio funkcionalumo. 

Be to, ne iš JAV atvykę, o europiniai Audi modeliai Lietuvoje dažniausiai būna kukliausios arba labai kuklios komplektacijos. 

Benzinas, dyzelis, elektromobiliai - kuris variantas jums tiks labiausiai?

Dyzelis
Kadangi dyzelinis VW laikomas neoficialiu tautos automobiliu, o Audi yra giminingas prekės ženklas Volkswagen’ui, nenuostabu, kad tautiečių mintyse naudoti dyzeliniai Audi populiarumu labai lenkia benzininius, hibridinius ar EV Audi modelius.

Audi dyzeliniai varikliai yra ganėtinai ekonomiški, tačiau turi labai įvairias patikimumo reputacijas. Jeigu norite važiuoti kuo ekonomiškiau ar dažnai važinėjate ilgus atstumus greitkeliu, 2,0 arba 3,0l darbinio tūrio TDI - tikrai jums tiks. Tačiau kiekvieną modelį ir variklį vertinkite labai individualiai.

Benzinas
Tarp benzininių Audi variklių, pagal entuziastų nuomonę, yra tikrų deimantų - pvz., 4,2 litro V8 iš RS4 B7, tačiau yra ir labai nepatikimų variklių. Iš JAV atvykę automobiliai beveik vienareikšmiškai turi tik benzininius variklius, tačiau dėl aukštesnės ridos jiems dažnai reikia pakeisti grandines, o tai - brangokas darbas. 

Jeigu kuro ekonomija jums nėra pagrindinis prioritetas, o norite dinamiškiausios važiavimo patirties, rinkitės benzininį variklį, tačiau jie geriau tinka entuziastams arba per dieną vidutiniškai įveikiantiems iki 50km.

Elektromobiliai ir hibridai
Audi turi ir hibridų, ir elektromobilių, ypač tarp naujausių modelių. Elektromobiliai ženklinami e-Tron. Visi Audi EV modeliai išsiskiria tuo, kad taiko į aukštesnį kainų segmentą nei analogiški jų modeliai su vidaus degimo varikliais. 

Kol kas elektra varomi Audi yra labai nauji, tad jų reputacijos - pakankamai geros ir tik laikas parodys, kaip šie automobiliai išsilaiko per dešimtmetį ar ilgiau. 

Vagystės ir Audi automobilių apsauga

Audi automobiliai yra labai populiarūs. Niekam neturėtų būti ir nuostabu, jog dėl to jie sulaukia vagišių dėmesio. Labiausiai kenčia Q7, Q5 ir A6 savininkai, iš kurių nusavinami: veidrodėliai, vairai, priekiniai žibintai, ratai, išorinės apdailos detalės ir ne tik. Taip pat gana dažnai vagiamos multimedijos sistemos iš gausesnę komplektaciją turinčių kitų Audi modelių. 

Rekomenduojame prabangius Audi automobilius apginkluoti palydovine signalizacija ir aukščiausius reikalavimus atitinkančiomis apsaugos sistemomis. Jeigu įmanoma, statykite juos garažuose bei gerai apšviestose, kuo labiau stebimose vietose. Tai sumažins gana didelę vagystės tikimybę. 

Naudotų Audi išlaikymo kaštai

Kaip jau užsiminėme, Audi patikimumas tikrai nėra toks aukštas, kaip daugelis linkę galvoti. Nors tikrai yra automobilių, kurie būna labai patikimi, bet premium segmento modeliams bei kone visoms Allroad Audi būdingi labai brangiai remontuojami gedimai. Itin aukštos klasės inžineriniai sprendimai, kuriuos taiko Audi inžinieriai būna labai įdomūs ir aktualūs, kol yra nauji, tačiau labai greitai susidėvi ir gali nebeveikti taip, kaip reikia.

Automoblog duomenys guodžia Audi savininkus dėl išlaikymo išlaidų. Lyginant tiek su Mercedes-Benz, tiek su BMW remontu, analogiško amžiaus ir klasės naudotų Audi automobilių išlaikymas yra ~5% pigesnis nei Mercedes-Benz ir apie 20% pigesnis nei BMW. Tačiau jis taip pat apie 30% didesnis nei konkurento Lexus. 

Apibendrinant - Audi išlaikymo kaštai tikėtina, kad bus mažiausi iš vokiškų premium segmento gamintojų, tačiau vis tiek ganėtinai dideli. 
 Susiję straipsniai: