Kodėl aukcionas gali būti geriau nei automobilių turgus?

Publikuotas: 2022 m. kovo 22 d.
714
Kodėl aukcionas gali būti geriau nei automobilių turgus?
/shutterstock.com nuotr./

Labai didelė automobilių pirkėjų dalis dairosi naujos transporto priemonės automobilių turguje. Tai – nuo seno visiems gerai žinomas vieta, kur galima rasti patikusią arba norimą transporto priemonę. Tačiau pastaruoju metu Lietuvoje vis populiarėja ir automobilių aukcionas autoa.lt. Norėdami padėti kuo daugiau pirkėjų įsigyti tai, ko jie nori, už gerą kainą, parengėme straipsnį, kuriame palyginsime vieną populiariausių pirkimo būdų – auto turgų, su sparčiausiai populiarėjančiu – auto aukcionais.

Automobilių turgus – didelis pasirinkimas, kuris gali priversti jaustis it loterijoje

Lietuvoje yra ne vienas auto turgus. Bene žinomiausi – Kauno, Marijampolės, Vilniaus Gariūnų ir Tauragės automobilių turgūs. Taip vadinamos didelės aikštelės, kuriose prekiauja dešimtys ar net šimtai skirtingų žmonių bei įmonių. Didžiausiame, Kauno turguje rasime tūkstančius automobilių. Čia gausu įvairių markių, modelių, kėbulų tipų ir spalvų. Tačiau negalime ignoruoti ir to fakto, kad automobilių turgūs turi labai įvairiapusę reputaciją. Yra tikrai nemažai žmonių, kurie turguje buvo apgauti arba, kur apsukrūs pardavėjai jiems pardavė automobilį su defektais.
Nors dabar, esant VIN patikros platformoms bei didėjant prieinamumui prie informacijos šaltinių, nuslėpti informaciją nuo pirkėjo yra kone neįmanoma, jeigu tai ir įvyksta, didelė tikimybė, kad tai nutiks turguje… Jokiu būdu nevadiname visų pardavėjų sukčiais, tačiau perkant čia reikia būti itin atidiems. 
Taip pat jus gali gluminti tai, jog automobilių kainos turguje nebus niekuo mažesnės už pasiūlymus skelbimuose ar aukcionuose, nors toli gražu ne visų čia esančių modelių būklė yra ideali. Pačių automobilių kiekis turgaus aikštelėse yra tikrai didelis, tačiau dominuoja vidutinės arba aukštesnės klasės 7-13 metų senumo universalai su dyzeliniais varikliais, 200 000+km rida, vidutine papildomos įrangos komplektacija.
Tuo atveju, jeigu ieškote išskirtinio automobilio, pavyzdžiui, retro BMW M3, mėlyno, ralio įkvėpto sportinio Subaru ar talpaus pikapo, vargu ar čia pamatysite tai, ko ieškote. Tačiau, jeigu norite 2-3 litrų dyzelinį variklį turinčios Audi A6, domina ekonomiškesni VW Golf ar norite tiesiog pilkos, arba juodos spalvos mašinos, auto turgus tikrai turės platų asortimentą.


Auto aukcionai – auganti pasiūla, greitai sudaromi sandoriai

Nors aukcionai mūsų šalyje atsirado ganėtinai neseniai, per tą laiką jie jau spėjo tapti vienu iš populiaresnių būdų pirkti transporto priemonę. Jeigu vienoje pusėje yra auto turgus, tai kitoje esantis aukcionas tikrai mažai kuo nusileidžia, o daugeliu aspektu net ir turi pranašumų prieš turgų.
Jeigu lyginsime pasiūlą, bendru kiekiu automobilių turgus yra gausiau užpildytas parduodamais automobiliais. Tačiau, jeigu imsime santykinę įvairovę (kiek įvairūs yra pasiūlymai, lyginant su bendru kiekiu), autoa.lt pasiūla tikrai yra įvairesnė. Skirtingų amžių, skirtingų spalvų, mažų ar didesnių ridų, įvairiausių komplektacijų bei unikalių markių, modelių ar komplektacijų transporto priemonės dažniau atsiranda aukciono puslapyje, o ne turguje.
Dėl įvairesnės, bet tuo pačiu ir ne pernelyg išpūstos pasiūlos, aukcione pirkėjui lengviau orientuotis tarp visų parduodamų automobilių. Pirkėjai, naršydami portale, gali nesunkiai rasti tai, kas jiems patinka ar tai, ko jie ieškojo. Na, o štai atvykus į automobilių turgų, kadangi tikrai ne visi automobiliai yra nurodomi skelbimuose, tikrai neaišku net nuo kur pradėti paieškas. Didžiąją dalį laiko galima praleisti vaikštant pirmyn ir atgal, nuo vienos aikštelės prie kitos, ieškant to varianto, kurio komplektacija, būklė ar kitos savybės atitinka lūkesčius.
Aukcionuose visa informacija jums parodoma iš karto. Net nepakilę nuo kėdės ar sofos galite patikrinti automobilio istoriją pagal VIN kodą, pamatyti detalias nuotraukas, sužinoti defektus.