Kaip išbandyti naudotą automobilį prieš perkant?

Publikuotas: 2023 m. vasario 21 d.
1541
Kaip išbandyti naudotą automobilį prieš perkant?

Visi automobilių pirkimo ekspertai ir patirtį perkant automobilį turėję žmonės jums pasakys, kad daugiausiai apie automobilį pasakys atsisėdimas už vairo. Bandomasis važiavimas, geriau žinomas kaip test-drive yra labai svarbus naudoto automobilio pirkimo etapas. Tiesą pasakius, jis gali būti labai sudėtingas, jei nežinote, į ką atkreipti dėmesį. 

Šiame straipsnyje autoa.lt komanda supažindins jus su naudoto automobilio bandomojo važiavimo ypatumais - nuo svarbiausių dalykų sąrašo sudarymo iki automobilio eksploatacinių savybių išbandymo kelyje. Taip pat aptarsime, į ką atkreipti dėmesį kai bandote naudotą automobilį, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą ir drąsiai sėsti prie nusipirkto automobilio vairo. 

Kaip pasiruošti bandomajam važiavimui su naudotu automobiliu?
Rengdamiesi bandomajam važiavimui naudotu automobiliu, turėtumėte tam pasiruošti kuo įmanoma labiau. Tokiu būdu ir informacijos kiekis, kurį gausite iš bandomojo važiavimo, bus pats didžiausias. Štai keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti, kad pasiruoštumėte bandomajam važiavimui:

  • Kuo nuodugniau apžiūrėkite automobilį – prieš bandydami, ištirkite jus dominantį automobilį. Susipažinkite su jo savybėmis, specifikacijomis ir tuo, kaip valdomos svarbiausios funkcijos. Taip sužinosite, ko tikėtis ir kaip ką daryti. 
  • Paruoškite kontrolinį sąrašą - sudarykite kontrolinį sąrašą dalykų, kuriuos norite patikrinti per bandomąjį važiavimą. Tai gali būti tokie dalykai kaip įvairių automobilio sistemų bei funkcijų veikimas, akceleracija, stabdymas, įvažiavimas į posūkį. Nepersistenkite ir nedarykite nieko ekstremalaus, bet apsibrėžkite tai, ką norite patikrinti.
  • Patikrinkite automobilio istoriją - prieš test-drive‘ą, būtinai patikrinkite automobilio istorijos ataskaitą. Iš jos sužinosite, kokia buvo ankstesnė automobilio techninė priežiūra, avarijų istorija ir kita svarbi informacija. Pagal tai galima praplėsti kontrolinį sąrašą.
  • Pasiimkite draugą arba mechaniką – kartais padeda kartu turėti draugą arba kolegą specialistą. Jie gali pateikti antrąją nuomonę ir padėti nustatyti galimas automobilio problemas.
  •  Pasirinkite bandomojo važiavimo maršrutą – iš anksčiau suplanuokite bandomojo važiavimo maršrutą, kuriame būtų įvairių tipų keliai, pavyzdžiui, greitkelis (90+ km/h), miesto gatvės ir vingiuoti keliukai. Taip turėsite galimybę išbandyti automobilio veikimą skirtingomis sąlygomis. Jeigu nesate vietinis, paprašykite to pardavėjo. 
  • Neskubėkite – jeigu apgalvosite kitą savo žingsnį, iš šios patirties gausite daugiau naudingos informacijos.


Kaip elgtis pačio bandomojo važiavimo metu?
Jau sėdus už vairo svarbu nepamiršti tam tikrų dalykų, ko vengti ir ką daryti, kad patirtis būtų sklandi ir sėkminga. Prieš važiuodami galite leisti automobilio varikliui pašilti, nors geriausia pradėti važiuoti, kol variklis dar šaltas ir leisti jam pasiekti darbinę temperatūrą eisme. Kai jis tą temperatūrą pasiekė, galima atlikti akceleracijos testą. 
Bandomojo važiavimo metu atkreipkite dėmesį į visus įspėjamuosius ženklus, pavyzdžiui, keistus garsus, įsižiebiančias įspėjamąsias lemputes ar neįprastą vibraciją. Tai gali reikšti galimas automobilio problemas. Bent jau bandomojo važiavimo metu neturėtų būti „atsitiktinumų“.
Būtinai išbandykite visas automobilio funkcijas, įskaitant oro kondicionavimo, šildymo, radijo ir kitas elektronines sistemas. Spaudinėkite mygtukus ir klauskite, ką jie daro, kaip kas veikia. 
Jeigu viskas atrodė gerai, prieš priimdami galutinį sprendimą, nuvežkite automobilį pas pasirinktą mechaniką apžiūrai, kad patikrintų, ar nėra paslėptų problemų...
Štai ir viskas, ką reikėtų žinoti apie bandomąjį važiavimą su naudotais automobiliais.



Susiję straipsniai: