Auto iš JAV - kokie modeliai ir auto yra populiariausi JAV aukcionuose?

Publikuotas: 2022 m. balandžio 21 d.
2559
Auto iš JAV - kokie modeliai ir auto yra populiariausi JAV aukcionuose?

Šiuo metu, jau ko gero visi yra girdėję apie tai, kad automobilius daug kas perka iš JAV. Daužti auto iš JAV atplaukia kone kasdien. Kiekvienas pirkėjas tikisi, jog arba pavyks sutaupyti ir automobilį naudoti sau, arba suremontuoti ganėtinai pigiai ir parduoti antrinėje rinkoje uždirbant. Tačiau kokius modelius į Lietuvą matome parplaukiančius dažniausiai? Kiek sutaupo jų pirkėjai ir kokie niuansai slepiasi už aukciono fasado. Apžvelkime!
 

BMW 5er, F10 - sedanas

Turbūt apskritai vienas geidžiamiausių naudotų automobilių Lietuvos rinkoje, 5 serijos F10 kėbulo sedanas yra vienas iš populiariausių keleivių krovininiuose konteinieriuose, atplaukiančiuose į Klaipėdos uostą.

Itin iš JAV dažnai parplaukia 528i ir 535i modifikacijų 5 serijos BMW automobiliai su ganėtinai gausia komplektacija. Vidutinis pirkėjas, po remonto išlaidų, gali sutaupyti nuo 15 iki 35% vertės, lyginant su Europinio varianto rinkos kaina. Trumpiau tariant, jeigu europinis F10 528i BMW kainuotų 20 000 eurų, tai iš JAV realu parsigabenti ir suremontuoti už 13-17 tūkstančių eurų.

BMW 3er, F30 - sedanas

Šį automobilį itin mėgsta jaunesni pirkėjai, kurie nori prestižinio, premium segmente esančio automobilio, tačiau nenori didelio šeimyninio visureigio ar itin masyvaus sedano, universalo.

Itin mėgstami yra 328i, 335i variantai, kuriuos daug kas renkasi ne tik dėl puikių dinaminių savybių, bet ir galimybės modifikuoti - didinti variklio galingumą, paruošti drift’ui ar lenktynėms. Renkantis F30 kėbulo BMW 3er, galima rasti tikrai daug unikalių variantų ganėtinai nebloga kaina, todėl šie modeliai traukia mūsų pirkėjus. Sutaupyti galima 15-30%, lyginant su europiniu variantu.

Audi A6, C7 - sedanas

Alternatyva 5 serijos BMW F10 ir pagrindinis šio automobilio konkurentas, gal net kiek dažnesnis Lietuvos keliuose - C7 kėbulo Audi A6. Apskritai, Audi markę mėgsta ir vertina labai didelė šalis lietuvių, todėl už šių sedanų vairo pamatysime daug vyrų, moterų, jaunesnių ir vyresnių vairuotojų iš visos šalies.

Populiarūs yra 2 ir 3 litrų darbinio tūrio benzininiai varikliai bei keturių varomų ratų modeliai (Quattro), na, o tikri benzingalviai drąsiai perka ir šio kėbulo tipo Audi S6 su itin galingu motoru. Perkantys iš JAV gali sutaupyti 15-35%.

Volvo XC60 - SUV

Patyliukais, šis vidutinio dydžio Volvo padidinto pravažumo automobilis (SUV) yra vienas iš populiariausių apynaujų automobilių Lietuvos keliuose. Volvo pirkėjai mėgsta dėl didelio saugumo, pakankamai gero komforto, neblogos iš JAV parplaukiančių automobilių komplektacijos ir pigesnio išlaikymo nei vokiškoms alternatyvoms.

Perkantys iš JAV gali sutaupyti 15-40%, viskas labai priklauso nuo komplektacijos.

Audi Q5  - SUV

Vienas iš populiariausių iš JAV parplaukiančių automobilių yra Audi Q5. Taip pat, kaip ir A6 modeliuose, Q5 džipukuose dažniausiai išvysime 2 arba 3 litrų benzininius agregatus bei keturių varomų ratų sistemą. Didžioji dalis pirkėjų ieško šių automobilių su gausia komplektacija, kadangi perkant apynaujus visureigius iš JAV, galima sutaupyti net iki 40-45%. Ganėtinai populiari, lyginant su kitų auto sportinėmis versijomis, ir SQ5 modifikacija su itin galingu varikliu. 

BMW X5  - SUV

Dar vienas labai geidžiamas ir mėgiamas visureigis. Analogiškas europinis modelis - 5m. senumo, su gausia komplektacija ir 100 000km rida, iš patikimo dilerio aikštelėje kainuotų kokius 30-35 tūkstančius eurų. Pilnai suremontuotą iš JAV, su analogiškais parametrais ir skaičiais, galima įsigyti už 20-24 tūkstančius, tad sutaupyti galima net daugiau nei 40% automobilio vertės. Tai realu dėl to, nes BMW tvarkymas JAV yra gerokai brangesnis nei Lietuvoje ir šiuos automobilius, daužtus, Š. Amerikoje parduoda ganėtinai pigiai. 

Ko nesimato, pažvelgus į atremontuotus auto iš JAV?

Visus šiuos automobilius kone kasdien matome keliuose ir puikiai juos pažįstame. Tačiau niekas nekalba apie tai, kas slepiasi už to, kad buvo įsigytas automobilis iš JAV.

  1. Po aukciono mokesčių, transportavimo išlaidų, muito, PVM skaičiavimo - atsiranda dar bent kelių tūkstančių eurų dydžio išlaidos.
  2. Kol automobilis parplaukia iš JAV, trunka bent 4-6 savaites (gali trukti ir apie 5 mėnesius)
  3. Kol automobilis suremontuojamas ir įregistruojamas, papildomai gali reikėti laukti dar kelias savaites ir/ar mėnesius.
  4. Perkant jau atremontuotą auto iš JAV, būtina pasidomėti, koks jis buvo iš ten pargabentas, kokie remontai atlikti ir ar galima pasitikėti kėbulo tvirtumu bei kitų komponentų veikimu.
  5. Automobilis galbūt yra skendęs, kas gali sukelti nepataisomą ir lėtai automobilį gadinančią žalą.

Nenorintiems laukti, bet norintiems gerų kainų ir gerų deal’ų - aukciono formatą Lietuvoje siūlo portalas autoa.lt. Rinkitės iš bet kurio šiuo metu parduodamo automobilio, atlikite statymus ir čia pat tapkite naujos transporto priemonės savininkais. Nelaukite savaites ar mėnesius, kol ji parplauks...Susiję straipsniai: