Ar apsimoka automobilio ilgalaikė nuoma? O gal geriau pirkimas lizingu?

Publikuotas: 2023 m. kovo 15 d.
777
Ar apsimoka automobilio ilgalaikė nuoma? O gal geriau pirkimas lizingu?

Norisi naujovių? Erzina visada sėsti už to paties automobilio vairo? Norite daugiau lankstumo ir laisvės renkantis transporto priemonę? Gerai, kad čia užsukote! 
Du populiariausi pasirinkimai jūsų problemoms spręsti – ilgalaikė nuoma arba pirkimas lizingu. Šiame straipsnyje aptarsime ilgalaikės automobilių nuomos ir lizingo privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą sau. Apžvelgsime viską, ką reikia žinoti, kad galėtumėte pasirinkti geriausiai jūsų gyvenimo būdą ir poreikius atitinkantį variantą. Įsigilinus labiau, pasidaro aišku, kad jie yra pakankamai skirtingi ir savotiški. Taigi, autoa.lt komanda pristato ilgalaikės nuomos ir pirkimo lizingu privalumus.


Ilgalaikė automobilio nuoma – apžvalga

Ilgalaikė automobilių nuoma - tai automobilių nuomos paslauga, kai klientas išsinuomoja transporto priemonę ilgesniam laikotarpiui nei įprasta trumpalaikė nuoma. Tai gali būti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Tuo užsiima daug didelių kompanijų ir nuomotis galima pačių įvairiausių markių bei modelių transporto priemones. Su kompanija sudaroma sutartis. Paslaugos naudotojas moka mėnesinį mokestį (paprastai ir pradinį įnašą), o mainais gauna galimybę eksploatuoti transporto priemonę.

Ilgalaikės automobilių nuomos privalumai:

Lankstumas - ilgalaikė automobilių nuoma leidžia dažniau keisti transporto priemones. Nuomos sutartį galima sudaryti porai mėnesių arba porai metų, todėl tai tikrai yra paslauga, kuriai nestinga lankstumo. 
Ekonomiškumas dėl priežiūros kaštų - ilgalaikė automobilių nuoma gali būti ekonomiškesnė nei lizingas, ypač jei neplanuojate transporto priemonės laikyti ilgą laiką ir nenorite ja rūpintis.
Jokių ilgalaikių įsipareigojimų - ilgalaikės nuomos atveju sutartis, paprastai, sudaroma trumpesniam laikui nei su lizingu. Be to, jeigu automobiliui kažkas nutinka, jį galima grąžinti ir gauti naują, o lizinge dokumentacijos tvarkymas trunka gerokai ilgiau. 
Įskaičiuota techninė priežiūra ir remontas - nuomos bendrovės dažnai pasirūpina transporto priemonės priežiūra ir remontu, todėl labai taupomi jūsų nervai ir pinigai. 

Ilgalaikės automobilių nuomos trūkumai:
Brangu - ilgalaikės automobilių nuomos mėnesio kaina beveik visada yra didesnė nei vieno mėnesio lizingo įmoka. Taip pat nustatomos ir didelės išperkamosios sumos, brangesnis remontas pagal nuomos kompanijos sąlygas ir t.t..
Daugiau apribojimų – nors ir lizinguojamam automobiliui taikomi apribojimai, nuomotam transportui jų būna dar daugiau. Automobilio negalima tobulinti ar modifikuoti pagal savo nors.

Apibendrinant galima teigti, kad ilgalaikė automobilių nuoma gali būti geras pasirinkimas tiems, kurie nori daugiau lankstumo ir laisvės renkantis transporto priemonę ir nenori ilgam laikui prisirišti prie vienos transporto priemonės. Tačiau taip pat svarbu tikrai negailėti pinigų šiam sprendimui, nes nuoma – gana brangus malonumas. Jis itin tinka, jeigu dėl verslo daug keliaujate, automobilis jums reikalingas kaip darbo įrankis (pvz., nuolat vykstate į objektus) arba visiškai pavargote nuo techninės priežiūros keliamų rūpesčių.


Automobilių lizingas – apžvalga

Lizingas – sutartimi apibrėžiama paslauga, pagal kurią klientas tam tikram laikotarpiui (paprastai nuo 2 iki 7 metų) perka transporto priemonę iš privataus asmens arba įmonės. Kol mokamos įmokos, paslaugos gavėjas yra tik transporto priemonės valdytojas. Jo savininku visą laiką yra lizingo bendrovė (bankas, kredito unija, finansavimo partneris...). Tai reiškia, jog transporto priemonė turi būti eksploatuojama pagal lizingo sutartyje nurodytas taisykles. 

Klientas lizingo laikotarpiu reguliariai moka įmokas, o pasibaigus laikotarpiui:

Jeigu sutartis buvo su likutine verte;
     1) Galima už tą sumą transporto priemonę įsigyti;
     2) Galima pratęsti lizingą ir už likutinę vertę mokėti įmokas;
     3) Galima automobilio atsisakyti ir jį palikti lizingo bendrovei;

Jeigu sutartis buvo be likutinės vertės, nuosavybės teisė pereina jums.

Automobilio lizingo privalumai:

Nors įprastai būtų galima sakyti, kad lizingo privalumas yra mažos pradinės išlaidos, tačiau ir lizingo, ir ilgalaikės nuomos atveju reikalingas pradinis įnašas arba užstatas, atitinkamai. Visgi, lizingo įmokos būna mažesnės nei nuomos mėnesio mokestis. 
Laisvė priimti sprendimus – jei norite, pasibaigus sutarčiai automobilį galite ir grąžinti, ir nusipirkti arba jis jau pereina jūsų nuosavybėn. Su nuoma tokios galimybės neturite.
Platesnis automobilių pasirinkimas – pasiūla lizinguotis visada bus didesnė nei nuomai, kadangi nuomoja tik specifinės bendrovė, o parduoti tokiu būdu pasiruošę įvairiausi pardavėjai. 

Automobilio lizingo trūkumai:

Priežiūra – lizingo bendrovė ne tik, kad neapmoka remonto išlaidų (nebent automobilis – su garantija), bet ir apriboja galimybes, kur galite atlikti remontą. Tai būna tik oficialūs, brangiausi servisai.
Tikrai nedaug laisvės – nors automobilio priežiūros atsakomybė krenta ant jūsų pečių, naudotis juo galima tik pagal lizingo sutarties sąlygas.
Per laiką rinka ir situacija gali pasikeisti ir po to paaiškėja, kad ilgam įsipareigojote gyventi su automobiliu, kurio lizingo sąlygos verčia jus permokėti arba sužinote, kad auto yra nepatikimas arba netenkina jūsų poreikių.

Apibendrinant galima teigti, kad lizingas gali būti geras pasirinkimas tiems, kurie nori važinėti naujesniais automobiliais bei galvoja automobilį eksploatuoti bent 3-5 metus po sutarties sudarymo. Tačiau lizingas turi ir trūkumų, pavyzdžiui, ridos ribojimai, ribojimai eksploatacijai, didesnės ilgalaikės išlaidos ir nuosavybės teisės neturėjimas.


Tai lizingas ar ilgalaikė nuoma – kas geriau?
Ilgalaikė automobilių nuoma ir lizingas suteikia galimybę važinėti su patinkančia transporto priemone neįsipareigojant jos įsigyti iš karto. 
Ilgalaikė automobilių nuoma dažnai yra lankstesnė tuo atžvilgiu, nes leidžia dažniau keisti transporto priemones, vos tik pasikeičia jūsų poreikiai. Be to, nuomojantis nereikia sukti galvos dėl priežiūros. Tačiau tai yra brangi paslauga, be to, transporto priemonė jums nepriklauso ir nepriklausys net sutarčiai pasibaigus. 
Kita vertus, automobilio lizingas paprastai nereikalauja tokių didelių išlaidų ir suteikia stabilumo. Tačiau jo metu taip pat yra apribojimų. Lizingas nesuteikia nuosavybės teisės į transporto priemonę, o per visą laikotarpį išlaidos gali būti net smarkiai didesnės nei jei būtumėte pirkę transporto priemonę iš karto. 
Abu turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš pasirenkant svarbu apsvarstyti savo poreikius, biudžetą ir pageidavimus.Susiję straipsniai: